Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. decembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Ďalšie zlepšenie efektívnosti výberu daní

BRATISLAVA 2. decembra (SITA) –

Zvýšená efektivita výberu daní spolu s novými legislatívnymi opatreniami prinesie oproti poslednej daňovej prognóze v tomto roku navyše 154 mil. eur a v roku budúcom 375 mil. eur.
Ak zohľadníme len úspešnosť výberu daní, tak od septembra sa zlepšila prognóza daní v tomto roku o 155 mil. eur a v roku budúcom o 217 mil. eur.
„Od začiatku tohto roka vďaka zvýšenej efektivite finančnej správy, za čo sa im chcem veľmi pekne poďakovať, a zároveň vďaka legislatíve zameranej na boj proti daňovým únikom a podvodom, sa nám spolu v tomto roku podarilo získať navyše 255 mil. eur len pri dani z pridanej hodnoty,“ tvrdí minister financií Peter Kažimír.
Výsledkom zvýšenej úspešnosti výberu DPH je aj to, že sa po ôsmich rokoch podarilo zvrátiť trend poklesu efektívnej daňovej sadzby pri DPH. Táto sadzba stúpla a vracia sa na úroveň roku 2010.
Nakoľko v rozpočte sú už zapracované vplyvy z legislatívnych opatrení, z lepšieho výberu daní tak do rozpočtu pritečie navyše 178 mil. eur.
Vďaka týmto zdrojom MF SR znížilo pre budúci rok rozpočtovaný schodok verejných financií o dve desatiny percenta na úroveň 2,64%. Deficit teda bude taký, ako bol navrhnutý v Programe stability na jar tohto roku.
V rámci rozpočtových priorít MF SR navrhlo zvýšiť zdroje pre zdravotníctvo o 52 mil. eur, 10 mil. eur bude vyčlenených na sociálne služby, 30 mil. eur pôjde priamo do kapitoly školstva na platy učiteľov, 41 mil. eur na cestnú infraštruktúru a podobne.
Rozpočtová rezerva na platy zamestnancov verejnej a štátnej správy okrem učiteľov ostáva, a to vo výške 68 mil. eur. Takisto ostáva zachovaná aj rezerva na zlepšenie výberu daní vo výške 250 mil. eur.

Komentár IFP nájdete tu:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9376

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Electronic Beats festival v Bratislave: Najlepšie slovenské a zahraničné DJky elektronickej hudby pod Starým Mostom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.