Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Čína má záujem investovať na Slovensku

BRATISLAVA 5. septembra –

Minister financií Peter Kažimír a minister hospodárstva Peter Žiga sa dnes v Bratislave stretli s čínskymi investormi. Išlo o pokračovanie diskusií o možnostiach spolupráce a investovania, ktoré začali počas júlovej road show ministra financií v Číne.

Zástupcovia najväčšej čínskej investičnej spoločnosti CEFC Direct Investment Company, ktorá má podporu čínskej vlády, diskutovali s ministrami o možnostiach investovania v našej krajine. „Som rád, že naša júlová návšteva Číny sa dočkala takej rýchlej reakcie a už dnes sme mohli hovoriť o možnostiach investovania na Slovensku“, uviedol po stretnutí minister financií Peter Kažimír.

Čínska spoločnosť má záujem preinvestovať najmä na Slovensku stovky miliónov eur a to predovšetkým do oblastí energetiky, strojárstva, logistiky, ale aj cestovného ruchu.

Slovensko považujú čínski partneri za akýsi most medzi Európou a Áziou a oceňujú záujem našej krajiny deliť sa o tieto výhody so zahraničnými investormi.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami LANXESS plánuje akvizíciu Theseo, poskytovateľa dezinfekčných a hygienických riešení

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.