Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. januára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Český minister financií na Slovensku

BRATISLAVA 30. januára –

Prvá pracovná cesta českého ministra financií viedla na Slovensko

Prvá pracovná zahraničná cesta nového českého ministra financií Andreja Babiša viedla, tak ako deklaroval, na Slovensko. Dnes sa stretol aj so svojím slovenským kolegom podpredsedom vlády a ministrom financií Petrom Kažimírom.
Ich spoločnému stretnutiu dominovalo viacero tém. K tým kľúčovým patrili boj proti daňovým únikom, podmienky používania registračných pokladníc, fungovanie štátnej pokladnice a Eximbanky či systém štátneho rozpočtu.
„Som rád, že prvé kroky nového českého ministra financií viedli práve na Slovensko. Je to o to potešujúcejšie, že ministrov českej vlády menoval prezident Miloš Zeman len včera. Faktom je, že vzťahy Slovenskej a Českej republiky sú nadštandardné a verím, že sme českému kolegovi ponúkli viacero riešení a nápadov, ktoré ho môžu inšpirovať pri jeho funkcii ministra financií,“ povedal Peter Kažimír.
„Veľmi zaujímavý je projekt kontrolný výkaz DPH, boj s daňovými únikmi bude jednou z priorít ministerstva financií, „povedal český minister financií Andrej Babiš.
Pôvodom Slovák Andrej Babiš sa tiež zaujímal o úspešný projekt Národnej bločkovej lotérie, ako aj o výhody a nevýhody zavedenia eura. Tiež ocenil mieru transparentnosti a spôsob, akým sú na Slovensku zverejňované údaje o verejných financiách.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=665

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Dar Taiwanu pre Ukrajinu vo výške 4,6 milióna eur navýšili Slováci a Slovenky o skoro 860-tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.