Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Brusel považuje náš audit za dôveryhodný

BRATISLAVA 24. septembra –

Ministerstvo financií SR ako orgán auditu splnilo všetky úlohy, ktoré mu vyplývali z akčného plánu. Európska komisia zhodnotila, že považuje orgán auditu za dôveryhodný a na jeho prácu sa môže spoľahnúť. Z rokovaní a súvisiacich predbežných záverov vyplýva, že vykonané nápravné opatrenia ktoré ministerstvo prijalo sú dostatočné, pričom komisia akceptovala výsledky a prístup orgánu auditu pri plnení akčného plánu. Na základe prezentovaných výsledkov a vlastných overení komisia odblokuje 4 z 9 zablokovaných operačných programov.
O odblokovaní zvyšnej časti operačných programov by malo rozhodnúť podľa záverov ďalších overení a na základe komunikácie jednotlivých kompetentných rezortov s EK.
Celkovo orgán auditu prekontroloval 181 žiadostí o platbu v rámci 9 operačných programov. Medzi najčastejšie nedostatky patrili pochybenia pri uplatnenom postupe pri verejnom obstarávaní, pri výbere projektov resp. pri kontrole výdavkov.
Na základe týchto zistení podal orgán auditu 9 podnetov na Národnú kriminálnu agentúru, 12 podnetov na Protimonopolný úrad a ďalšie inštitúcie a vyvodilo personálnu zodpovednosť u zamestnancov, u ktorých došlo k pochybeniam.
Ministerstvo financií ako orgán auditu po vykonaní auditov žiada od príslušných riadiacich orgánov, aby vykonali nápravu pri tých projektoch, pri ktorých boli zistené pochybenia. Je teda na každom z nich, aby vymohol čo najviac z týchto prostriedkov od tých žiadateľov, u ktorých boli zistené nedostatky. Jednotlivé riadiace orgány budú v súlade so zákonom robiť pravidelný odpočet prijatých nápravných aj preventívnych opatrení, ktoré v tomto smere podnikli.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=728

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Poskytovanie kúpeľnej starostlivosti, reakcia na vyhlásenie VšZP zo dňa 30. marca 2022

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.