Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Boj s daňovými únikmi prináša úspechy

BRATISLAVA 26. septembra (SITA) –

Výber daní sa zlepšuje. Daňové a odvodové príjmy štátu by v tomto roku mali byť oproti očakávaniam z júna vyššie o 132 mil. eur (0,2% HDP). Odhad hotovostného výberu daní a odvodov na rok 2013 sa zvyšuje o 465 mil. eur.
Vyššie daňové príjmy odzrkadľujú lepšiu výkonnosť slovenskej ekonomiky a tiež sú výsledkom úspešného boja proti daňovým únikom. „Okrem toho, že ekonomika Slovenska bude rásť rýchlejšie a budeme po dvoch rokoch svedkami rastu reálnych miezd, darí sa nám aj úspešne bojovať s daňovými únikmi,“ povedal minister financií Peter Kažimír.
Doposiaľ už bola prijatá polovica opatrení z Akčného plánu boja proti daňovým podvodom, ktorý vláda schválila v máji 2012. Zvyšné budú postupne implementované, čím sa ešte viac zintenzívni toto ťaženie proti daňovým únikom.
Prijaté opatrenia sú zamerané hlavne na podvody pri DPH a práve pri tejto dani sa podarilo zlepšiť úspešnosť výberu po viacročnom poklese.
Celkovo sa tak v tomto roku zlepšila efektivita výberu DPH o 120 miliónov eur.

Daňovú prognózu IFP nájdete tu

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9255

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Dar Taiwanu pre Ukrajinu vo výške 4,6 milióna eur navýšili Slováci a Slovenky o skoro 860-tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.