Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Banky budú poskytovať údaje o poplatkoch

BRATISLAVA 10. septembra (SITA) –

Banky budú povinné predkladať Ministerstvu financií SR údaje o výške všetkých poplatkov, ktoré vyberajú od bežných spotrebiteľov.

Cieľom vyhlášky, ktorú pripravilo Ministerstvo financií SR, je zabezpečiť údaje potrebné pre analýzu vývoja bankových poplatkov, na základe ktorej bude vytvorený cenový index poplatkov. Ten poskytne spotrebiteľom prehľad o celkovom vývoji bankových poplatkov.

Vyhláška bude účinná od 15. septembra 2013. Bude sa vzťahovať na banky, ktorých podiel vkladov od obyvateľstva predstavuje minimálne 2 % z celkového objemu vkladov obyvateľstva. Tieto banky poskytnú ministerstvu aj údaje za minulý rok a to najneskôr do 15. decembra 2013. Následne budú banky predkladať vždy do 15. marca údaje o vývoji poplatkov v predošlom roku. Údaje budú banky doručovať elektronicky.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Umbrella Group porastie, spojila sily s hypotekárnymi expertmi KAMAPRO a Hypomaklér

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.