Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. decembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Banka EÚ dá na podporu rozvoja vidieka 250 miliónov eur

BRATISLAVA 22. decembra –

Európska investičná banka (EIB) požičia Slovensku 250 miliónov eur na spolufinancovanie prioritných projektov v rámci Programu rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Finančné zdroje od EIB budú pokrývať národné spolufinancovanie potrebné pre implementáciu projektov na vidieku po celom Slovensku.

Spolu by sa mali financovať projekty v celkovej sume 1,66 mld. eur. „Tieto projekty pomôžu udržať a vytvoriť nové pracovné príležitosti najmä v menej rozvinutých vidieckych oblastiach Slovenska, ktoré čelia vyššej nezamestnanosti. Predovšetkým je to v oblastiach agropotravinárstva, vo vidieckej turistike a službách. Projekty budú mať environmentálne výhody, ktoré sú dôležité pre zlepšenie životných podmienok, ako je zníženie rizika povodní a lesných požiarov, a zvýšenie efektivity zdrojov a energie v poľnohospodárstve, lesníctve a v potravinárskej výrobe,“ uviedol viceprezident EIB Vazil Hudák.

„Verím, že vďaka tomuto úveru a implementácií projektov dôjde k posilneniu konkurencieschopnosti malých a stredných podnikov v poľnohospodárskom sektore, či k podpore prispôsobenia sa klimatickým zmenám, a efektívnemu využívaniu zdrojov,“ dodal minister financií Peter Kažimír.

Úver od EIB nadväzuje na predchádzajúce výborné skúseností s financovaním investícií v sektore poľnohospodárstva, lesného a vidieckeho hospodárstva. Operácia konkrétne prispeje k implementácií politiky EÚ v oblasti rozvoja vidieka prostredníctvom podpory rastu a zamestnanosti na celom Slovensku, presadzovania efektívnosti zdrojov a financované projekty prispejú k posilneniu konkurencieschopnosti.

Súčasný úver je druhou operáciou EIB na podporu financovania Programu rozvoja vidieka na Slovensku, ktorého poskytovateľom je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. V roku 2014 Banka EÚ podpísala úver vo výške 120 miliónov eur na financovanie investícií, ktoré prispeli k zalesneniu, zlepšeniu ochrany lesov, správy a modernizácie infraštruktúry poľnohospodárstva na slovenskom vidieku.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Tesco na Slovensku ďalej rastie: V petržalskej Galérii otvárajú ďalšie obchody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.