Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Analýza k efektivite a účinnosti služieb zamestnanosti

BRATISLAVA 24. októbra –

Zverejnili sme štúdiu zameranú na výdavky na služby zamestnanosti úradov práce.

Analýza služieb zamestnanosti bola pripravená v spolupráci s Analytickým centrom na rezorte práce. Štúdia odhaduje priestor na zlepšenie prevádzkovej efektívnosti úradov práce pri umiestňovaní nezamestnaných na trhu práce. Zároveň sa v nej hodnotí, do akej miery vybrané nástroje aktívnych opatrení trhu práce zlepšujú šance účastníkov pri hľadaní práce v porovnaní s podobnou skupinou nezúčastnených nezamestnaných. Závery analýzy identifikujú možnosti realokácie zdrojov na prevádzku a nástroje aktivácie s cieľom lepšieho umiestňovania nezamestnaných na trhu práce pri rovnakých zdrojoch:

· Organizačná reforma úradov práce navýšila kapacity pre prácu s nezamestnanými, ale záťaž zamestnancov je naďalej vyššia ako v zahraničí. Záťaž je rozdielna aj medzi jednotlivými úradmi práce na Slovensku.

· Najviac finančne podporované typy nástrojov aktívnych opatrení trhu práce sú odlišné ako v zahraničí a nesmerujú na prioritné skupiny dlhodobo nezamestnaných, podpora ich verejného zamestnávania na Slovensku sa nejaví úspešná, v prípade aktivačných prác predstavuje skôr formu sociálnej politiky.

Celú analýzu spolu s dátami nájdete na nasledovnej linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=11228

Lucia Šramková
Institute for Financial Policy
Ministry of Finance of the Slovak Republic

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Trendy zákazníckej skúsenosti pomôžu maloobchodníkom čeliť rýchlym zmenám

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.