Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Schodok rozpočtu sa medziročne znížil o 27%

BRATISLAVA 1. júna –

Štátny rozpočet dosiahol ku koncu mája 2016 schodok vo výške 1,1 mld. eur. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli príjmy štátneho rozpočtu vyššie o 133,5 mil. eur, výdavky sa znížili o 281,6 mil. eur. Uvedené znamenalo medziročné zníženie schodku štátneho rozpočtu o 415,1 mil. eur (-27,2 %).
Daňové príjmy medziročne vzrástli o viac ako 277 mil. eur. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný takmer pri všetkých daniach, konkrétne pri dani z príjmov právnických osôb vo výške 224,9 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 35,2 mil. eur, pri dani z príjmov fyzických osôb vo výške 7 mil. eur a pri dani z pridanej hodnoty vo výške 4,1 mil. eur.
V rámci príjmov z rozpočtu EÚ došlo k medziročnému nárastu o 42,7 mil. eur. V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému poklesu o 48,1 mil. eur (-13,3 %). Kapitálové príjmy sú medziročne nižšie o 2,0 mil. eur. Príjmy z grantov, ako aj úrokové príjmy sú medziročne nižšie o 5,4 mil. eur, resp. 1,3 mil. eur. Príjmy z prenájmu majetku zaznamenali medziročný pokles o 0,5 mil. eur.
Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný pokles o 69,6 mil. eur. V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním EÚ fondov došlo k medziročnému poklesu o 163 mil. eur, s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania vo výške 43,7 mil. eur. Platba do rozpočtu EÚ zaznamenala medziročný pokles o 75,1 mil. eur.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=834

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

MF SR: Štátny rozpočet v novembri so schodkom 981,4 mil. eur MF SR: V októbri boli rozpočtové príjmy aj výdavky nižšie ako vlani

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.