Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. apríla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Rozpočet pod lupou na novej web stránke

BRATISLAVA 27. apríla –

Ministerstvo financií dnes spustilo novú verziu web stránky rozpočet.sk. V porovnaní s doterajšou verziou, ktorá fungovala už od roku 2011, umožní nový portál detailnejší a transparentnejší pohľad na verejné financie.

Nová verzia stránky ponúka návštevníkom viaceré novinky, zlepšenia a vyšší užívateľský komfort. „Ľudia tu nájdu úplne podrobný prehľad príjmov a výdavkov štátu, reálny stav verejných financií, ale napríklad aj informácie o financovaní miest a obcí,“ uviedol štátny tajomník rezortu financií Radko Kuruc.

Ide o ďalší open data projekt rezortu financií, na ktorého vývoji sa podieľali nielen zamestnanci MF SR, ale aj externí konzultanti z neziskového prostredia. Podobne ako pri Registri účtovných závierok, aj v tomto prípade môžu užívatelia využívať rozhranie API na prístup k dátam a ich analýzu. Používatelia ocenia okrem množstva podrobných informácií aj náučné videá o zostavovaní rozpočtu, interaktívne grafy, vďaka ktorým budú môcť tok verejných peňazí skúmať doslova až do posledného eura.

Rozpočet.sk využíva dáta primárne zo systému RIS, ktorý už viac ako 20 rokov pomáha pri zostavovaní a riadení rozpočtu Slovenskej republiky. Vďaka tomu obsahuje aj historické dáta o čerpaní rozpočtu v predchádzajúcich rokoch, čo ocenia najmä ekonómovia, analytici, novinári, ale aj mimovládne organizácie. Rovnaké rozpočtové dáta pritom používa aj samotné ministerstvo financií. „Naše údaje tak sprístupníme všetkým bez výnimky. Verím, že stránka poskytne zaujímavé informácie širokej verejnosti a bude užitočným nástrojom pre odbornú verejnosť,“ dodal R. Kuruc.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Nadácia Henkel Slovensko vyhlasuje výzvu, v ktorej seniorom prerozdelí 65 tisíc Slovensko ako turistická destinácia zožalo úspech v írskej televíznej šou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.