Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Reakcia Finančného riaditeľstva SR

BRATISLAVA 10. septembra – Finančné riaditeľstvo SR odmieta tvrdenia o predraženom nákupe športového náradia, ktoré zverejnil dňa 10.9.2013 týždenník Trend pod názvom „Daniari chcú nabrať sily. Za štátne si nakúpili drahé činky“ a následne informácie prebrali a použili ďalšie médiá. Informácie, ktoré redaktor Jozef Tvardzík v článku použil, nečerpal z informácií poskytnutých FS SR, nakoľko by v opačnom prípade došlo k hrubému porušeniu etického kódexu novinára.

Základné nezrovnalosti medzi poskytnutými a zverejnenými informáciami:
Informácie sa absolútne netýkajú benefitov zamestnancov štátnej správy, ale profesionálnej prípravy organizačných zložiek finančnej správy. Článok v úvode pripomína benefity zamestnancov v štátnej správe v porovnaní so zamestnancami súkromných firiem.
Informácie boli poskytnuté k príprave colníkov a Jednotky služobných zákrokov Kriminálneho úradu FS SR ( JSZ KU FS SR ), nie daniarov . Článok hovorí o úplne inej organizačnej zložke FS SR – o daniaroch.
„Zariadenia majú využívať 2 tisícky zamestnancov CU a KU FS. Zariadení však objednali len 23, takže sa neujdú všetkým .„

Uskutočnených previerok z telesnej prípravy v r. 2012 sa zúčastnilo spolu 2258 colníkov (zdroj: Výročná správa FS). Informácia sa týkala vykonaných previerok, nie telesnej prípravy, ktorá sa vykonáva v inom rozsahu a frekvenciách ako previerky, tieto sú vlastne len potvrdením efektívnej telesnej prípravy. Opätovne prízvukujeme, že ide o zariadenie telocvične na profesionálnu prípravu colníkov a Jednotky služobných zákrokov Kriminálneho úradu FS SR.

V našej odpovedi redaktorovi bolo výslovne uvedené, že nejde o rekreačné využívanie zariadenia, pričom v článku autor uvádza „ Zariadenie nebude použité iba rekreačne“.

„ Okrem toho si daniari kúpili …“ sú už vyslovene zavádzajúce informácie v článku, nakoľko daniari si v tomto prípade nekúpili nič.

Článok nie je objektívny a informácie sú spracované účelovo s jasným zámerom vytvoriť „Škandál na finančnej správe“. Verejné obstarávanie bolo transparentné a v žiadnom prípade nedošlo k predraženiu ako tvrdí autor článku. Výmena profesionálneho vybavenia a zariadenia do telocvične bola nevyhnutná z dôvodu, že súčasné zariadenie už nespĺňa zákonné požiadavky bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

Redaktor mal k dispozícii informáciu, že zariadenie bude využívané pre potreby plnenia pracovných úloh, vyžadujúcich si náročnú fyzickú pripravenosť colníkov a Jednotky služobných zákrokov Kriminálneho úradu FR SR a že v žiadnom prípade nepôjde o benefit rekreačného využívania športového náradia resp. jeho sporadické využívanie. Profesionálne zložky finančnej správy sú zo zákona povinné dbať na fyzickú pripravenosť plniť náročné úlohy. Napriek tomu, že aj túto informáciu mal redaktor k dispozícii, cielene ju nepoužil a uviedol opak.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Politika LEI “Conformity Flag” ako riešenie v boji s online podvodmi Mladí Slováci rozbehli unikátny projekt: BHARTER je prvý zelený swapovací portál na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.