Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. júla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Podpis zmluvy o výmene informácií v daňovej oblasti

BRATISLAVA 14. júla –

EÚ podpísala zmluvu s Monackým kniežatstvom o výmene informácií v daňovej oblasti

Európska únia a Monacké kniežatstvo podpísali zmluvu o výmene informácií na daňové účely. V mene EÚ podpisoval zmluvu predseda Rady Ecofin, minister financií SR Peter Kažimír a v mene Monackého kniežatstva predseda vlády Serge Telle.

Táto zmluva prispeje k boju proti daňovým únikom, nakoľko zavádza povinnú automatickú výmenu informácií o finančných účtoch medzi EÚ a Monakom. Zmluva s Monakom je v poradí piatou svojho druhu, ktorej predchádzali zmluvy so Švajčiarskom, Lichtenštajnskom, San Marínom a Andorrou. „Dnešná dohoda je dôležitým krokom vpred vo vzájomnej spolupráci medzi EÚ a Monakom v oblasti priamych daní. Dohoda dokazuje, že členské štáty a EÚ na jednej strane a Monako na strane druhej zdieľajú spoločný cieľ na zlepšenie dodržiavania daňových predpisov na základe vzájomnej automatickej výmeny informácií o finančných účtoch“, uviedol P. Kažimír.

Zmluva umožní vyplniť zostávajúce medzery v oblasti výmeny informácií na daňové účely a zabezpečí konzistentné uplatňovanie súčasných pravidiel. Obmedzuje možnosti daňovníkov vyhýbať sa oznamovaniu údajov daňovej správe presúvaním aktív. Predmetom automatickej výmeny budú údaje o úrokových príjmoch, o zostatkoch na účtoch, ako aj o príjmoch z predaja finančných aktív.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Kúpa nehnuteľnosti v Egypte: Odborník radí, na čo si dať pozor Klenot Karpát a jedinečné kúpele: Trenčianske Teplice chcú byť „Mestom bez dymu“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.