Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: MF zverejnilo výzvu na projekt Elektronické služby zdravotníctva

BRATISLAVA 11. júla (SITA) –

Ministerstvo financií SR, ako Sprostredkovateľský orgán pod Riadiacim orgánom pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS), vydalo písomné vyzvanie na národný projekt „Elektronické služby zdravotníctva – rozšírenie funkcionality a rozsahu služieb“, kód: OPIS-2013/1.1/64-NP. Projekt má prispieť k zefektívneniu verejnej správy a zvýšeniu spokojnosti občanov s jej fungovaním na centrálnej úrovni.

V tomto národnom projekte ide o rozšírenie funkčnosti a rozsahu služieb navrhnutých v rámci prvej vlny implementácie eHealth. Rozšírením elektronických služieb zdravotníctva sa podporí napĺňanie strategických cieľov eHealth, zvýši sa kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, efektívnosť poskytovaných služieb a ich dostupnosť. Cieľom zavedenia služieb je prispieť k znižovaniu mortality, morbidity, trvalých a dočasných zdravotných následkov u občanov so zdravotnými problémami a k zefektívneniu využívania zdrojov v zdravotníctve.

Základnými cieľmi národného projektu sú:
rozšírenie funkcionality a rozsahu elektronických služieb zdravotníctva,
rozšírenie bezpečnostných mechanizmov pre ochranu osobných údajov osobitnej kategórie rozšírenej funkcionality a rozsahu elektronických služieb zdravotníctva (ďalej len eSZ“),zlepšenie funkcionality riešenia eSZ,
zlepšenie správy riešenia eSZ.

Z pohľadu občanov – pacientov sa zvýši kvalita zdravotnej starostlivosti prostredníctvom zabezpečenia rozšírenia možnosti výmenných lístkov o podporu sledovania zdravotného prípadu (kontrolným orgánom bude umožnené sledovať úroveň kvality poskytnutej zdravotnej starostlivosti a prijímateľom zdravotnej starostlivosti to prinesie skvalitnenie poskytovania služieb).
Celková maximálna indikatívna suma vyčlenená v rámci relevantného opatrenia na toto písomné vyzvanie predstavuje 7 000 000,00 EUR.

Dátum uzávierky písomného vyzvania na národný projekt je 15. 10. 2013. Písomné vyzvanie na národný projekt je spolu s ďalšími podrobnými informáciami zverejnené na stránkach www.informatizacia.sk, www.opis.gov.sk a www.nsrr.sk. Operačný program Informatizácia spoločnosti je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Tesco investuje 22 miliónov eur: Kolegom a kolegyniam zvyšuje platy a prispeje na dôchodok 13 strategických dodávateľov Tesca v strednej Európe zverejňuje svoje údaje o potravinovom odpade a jeho znižovaní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.