Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: MF zverejnilo výzvu na projekt Elektronické služby Úradu vlády SR

BRATISLAVA 11. júla (SITA) –

Ministerstvo financií SR, ako Sprostredkovateľský orgán pod Riadiacim orgánom pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS), vydalo písomné vyzvanie na národný projekt „Elektronické služby Úradu vlády Slovenskej republiky – eDemokracia a otvorená vláda“, kód: OPIS-2013/1.1/58-NP. Projekt má prispieť k zefektívneniu verejnej správy a zvýšeniu spokojnosti občanov s jej fungovaním na centrálnej úrovni.

Cieľom projektu je vytvorenie integrovaného informačného systému eDemokracie a otvorenej vlády a portálu pre poskytovanie transparentných informácií a otvorených dát širokej verejnosti ako aj inštitúciám verejnej správy spolu s vytvorením nových elektronických služieb v zmysle iniciatívy otvoreného vládnutia.

Hlavným prínosom projektu bude úspora času občanov, podnikateľských subjektov a verejnej správy pri získavaní informácií o čerpaní štrukturálnych fondov a Kohézneho fondu, zaangažovanie občanov do procesu kontroly čerpania finančných prostriedkov zo štrukturálnych fondov a Kohézneho fondu a možnosť tvorby analýz na posilnenie čerpania štrukturálnych fondov a Kohézneho fondu.

Ďalšími prínosmi sú:
zefektívnenie poskytovania informácii podľa zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám (priemerná časová náročnosť bude postupne klesať až o 80% v dôsledku verejného prístupu k údajom),
zlepšenie prístupu verejnosti k údajom verejnej správy na jednom mieste v štandardizovanej forme,
úspora času spojeného so zberom podpisov hromadným žiadostiam/petíciám prostredníctvom zavedenia elektronickej hromadnej žiadosti,
zefektívnenie a zlepšenie prístupu verejnosti, odbornej verejnosti, súkromného sektora a pracovníkov verejnej správy k aktuálnym, historickým a budúcim dátam v oblasti čerpania štrukturálnych fondov a Kohézneho fondu,
úspora času spojeného so získavaním informácií ohľadom projektov evidovaných v ITMS.

Celková maximálna indikatívna suma vyčlenená v rámci relevantného opatrenia na toto písomné vyzvanie predstavuje 28 800 000,00 EUR.

Dátum uzávierky písomného vyzvania na národný projekt je 15.10.2013. Písomné vyzvanie na národný projekt je spolu s ďalšími podrobnými informáciami zverejnené na stránkach www.informatizacia.sk, www.opis.gov.sk a www.nsrr.sk. Operačný program Informatizácia spoločnosti je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Tesco investuje 22 miliónov eur: Kolegom a kolegyniam zvyšuje platy a prispeje na dôchodok 13 strategických dodávateľov Tesca v strednej Európe zverejňuje svoje údaje o potravinovom odpade a jeho znižovaní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.