Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: MF zverejnilo výzvu na projekt Elektronické služby PPA

BRATISLAVA 11. júla (SITA) –

Ministerstvo financií SR, ako Sprostredkovateľský orgán pod Riadiacim orgánom pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS), vydalo písomné vyzvanie na národný projekt „Elektronické služby Pôdohospodárskej platobnej agentúry“, kód: OPIS-2013/1.1/60-NP. Projekt má prispieť k zefektívneniu verejnej správy a zvýšeniu spokojnosti občanov s jej fungovaním na centrálnej úrovni.

Hlavným cieľom realizácie národného projektu Elektronické služby Pôdohospodárskej platobnej agentúry je vytvorenie prostredia pre efektívnu elektronickú komunikáciu, ktorá zabezpečí pre externých používateľov efektívnejší komunikačný kanál pre využívanie služieb Pôdohospodárskej platobnej agentúry (ďalej len „PPA“) a pre interných používateľov (zamestnancov PPA) zníženie administratívneho zaťaženia pri manuálnom zadávaní údajov do informačného systému.

Prínosy projektu pre občanov a verejnú správu spočívajú v:
– skvalitnení procesov súvisiacich s podávaním a administráciou žiadostí pre všetky typy podpôr,
– zjednodušení procesu komunikácie žiadateľov s PPA,
– znížení administratívnej záťaže žiadateľov a uplatnenie zásady „jedenkrát a dosť“ pri údajoch o žiadateľovi (t.z. žiadateľ o sebe poskytne údaje iba jedenkrát a pri ďalšej komunikácií bude žiadateľ poskytovať o sebe a projektoch (žiadostiach) iba nové informácie a zároveň existujúce informácie v informačnom systéme mu budú systémom ponúkané na priebežnú aktualizáciu),
– znížení nákladov v rámci agendy na oboch stranách,
– vytvorení podmienok pre komplexné využitie vybudovaného systému v podmienkach Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Celková maximálna indikatívna suma vyčlenená v rámci relevantného opatrenia na toto písomné vyzvanie predstavuje 15 122 700,00 EUR.

Dátum uzávierky písomného vyzvania na národný projekt je 15.10.2013. Písomné vyzvanie na národný projekt je spolu s ďalšími podrobnými informáciami zverejnené na stránkach www.informatizacia.sk, www.opis.gov.sk a www.nsrr.sk. Operačný program Informatizácia spoločnosti je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Tesco investuje 22 miliónov eur: Kolegom a kolegyniam zvyšuje platy a prispeje na dôchodok 13 strategických dodávateľov Tesca v strednej Európe zverejňuje svoje údaje o potravinovom odpade a jeho znižovaní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.