Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: MF zverejnilo výzvu na projekt Elektronické služby NBÚ

BRATISLAVA 11. júla (SITA) –

Ministerstvo financií SR, ako Sprostredkovateľský orgán pod Riadiacim orgánom pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS), vydalo písomné vyzvanie na národný projekt „Elektronické služby Národného bezpečnostného úradu“, kód: OPIS-2013/1.1/57-NP. Projekt má prispieť k zefektívneniu verejnej správy a zvýšeniu spokojnosti občanov s jej fungovaním na centrálnej úrovni.

Hlavnými cieľmi projektu sú:
zavedenie plne elektronických služieb Národného bezpečnostného úradu (ďalej len „NBÚ“), ktoré zabezpečia občanom a podnikateľom komplexné vybavovanie záležitostí vo vzťahu k NBÚ, a to:
– sprístupnenie služieb, ktoré umožnia podávanie žiadostí a následných dokumentov pri vybavovaní záležitostí vo vzťahu k NBÚ,
– umožnenie elektronického prístupu ku všetkým dokumentom, ktoré je možné zverejniť,
– sprístupnenie služieb elektronického bezpečnostného zamestnanca, pre zjednodušenie administratívnych činností a odstránenie neefektívnej práce s dokumentmi a implementácia manažmentu procesov týkajúcich sa vybavovania záležitostí vo vzťahu k NBÚ,
– vybudovanie integrovaného informačného systému elektronických služieb NBÚ,
– zaistenie používania elektronických služieb NBÚ v podmienkach eGovernmentu, a to:
vytvorením podmienok pre občanov a podnikateľov, kedy nebude nutné pre potreby procesov eGovernment služieb dokladať informácie, ktoré už sú evidované v informačnom systéme NBÚ,
komplexným riešením elektronického obehu dokumentov pre služby NBÚ zabezpečujúce zjednodušenie administratívnych činností a odstránenie neefektívnej práce s manuálnym obehom dokumentov, zefektívnenie komunikácie a pod.

V praxi tak dôjde k lepšej zrozumiteľnosti konania na NBÚ, zjednoteniu podaní a informačných štandardov, sprehľadneniu procesov, štandardizácií postupov a údajov napr. podľa typov produktov a pod., zrýchleniu konania a s ním spojených služieb, odbúraniu resp. minimalizovaniu papierovej formy komunikácie, eliminácií alebo minimalizácií nutnosti osobného kontaktu, resp. závislosti na úradných hodinách a sídle NBÚ, úspore času a nákladov na cestovanie pri vybavovaní podkladov, úspore nákladov na administratívne činnosti (napr. odpadne poštovné, poplatky za doklady), elektronickému sledovaniu aktuálneho stavu spracovania konania.

Celková maximálna indikatívna suma vyčlenená v rámci relevantného opatrenia na toto písomné vyzvanie predstavuje 11 760 000,00 EUR.

Dátum uzávierky písomného vyzvania na národný projekt je 15.10.2013. Písomné vyzvanie na národný projekt je spolu s ďalšími podrobnými informáciami zverejnené na stránkach www.informatizacia.sk, www.opis.gov.sk a www.nsrr.sk. Operačný program Informatizácia spoločnosti je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Tesco investuje 22 miliónov eur: Kolegom a kolegyniam zvyšuje platy a prispeje na dôchodok 13 strategických dodávateľov Tesca v strednej Európe zverejňuje svoje údaje o potravinovom odpade a jeho znižovaní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.