Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: MF zverejnilo výzvu k projektu Elektronické služby v Eximbanke SR

BRATISLAVA 30. júla (SITA) –

Ministerstvo financií SR, ako Sprostredkovateľský orgán pod Riadiacim orgánom pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS), vydalo písomné vyzvanie na národný projekt „Elektronické služby v spoločnosti Eximbanka SR“, kód: OPIS-2013/1.1/59-NP. Projekt má prispieť k zefektívneniu verejnej správy a zvýšeniu spokojnosti občanov s jej fungovaním na centrálnej úrovni.

Hlavným cieľom realizácie projektu „Elektronické služby v spoločnosti Eximbanka SR“ je vybudovanie elektronických služieb za účelom efektívnej komunikácie medzi klientmi – právnickými osobami a pracovníkmi príslušných oddelení Eximbanky SR. Podávanie žiadostí, ktoré súvisia s bankovými, alebo poistnými službami, prebieha v súčasnosti v papierovej forme a v papierovej podobe sa aj ďalej spracovávajú. Výstupom projektu bude elektronizácia procesu podania a administrácie žiadosti (o úver, poistenie) – klienti budú mať možnosť zadávať podania elektronicky prostredníctvom novo vybudovaného portálu.

Základnými cieľmi projektu sú:

– skvalitnenie poskytovania služieb klientom a elektronizovanie čo najväčšieho rozsahu komunikácie medzi klientmi a Eximbankou SR s cieľom dosiahnutia čo najväčšej penetrácie využívania elektronických služieb,

– zvýšenie efektívnosti administratívnych procesov, čím dôjde k urýchleniu času klientov pri vybavovaní príslušných služieb poskytovaných Eximbankou SR,

– zjednodušenie a zrýchlenie dostupnosti informácií klientom s cieľom kvalitatívneho obratu výmeny spracovania informácií od manuálneho k elektronickému medzi klientmi a Eximbankou SR,

– vybudovanie a sprevádzkovanie integrovaného informačného systému Eximbanky SR, ktorý umožní klientom využívanie elektronických služieb a iniciuje rozšírenie ich používania.

Celková maximálna indikatívna suma vyčlenená v rámci relevantného opatrenia na toto písomné vyzvanie predstavuje 4 999 440,00 EUR.

Dátum uzávierky písomného vyzvania na národný projekt je 31.10.2013. Písomné vyzvanie na národný projekt je spolu s ďalšími podrobnými informáciami zverejnené na stránkach www.informatizacia.sk, www.opis.gov.sk a www.nsrr.sk. Operačný program Informatizácia spoločnosti je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Tesco investuje 22 miliónov eur: Kolegom a kolegyniam zvyšuje platy a prispeje na dôchodok 13 strategických dodávateľov Tesca v strednej Európe zverejňuje svoje údaje o potravinovom odpade a jeho znižovaní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.