Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júla 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: MF zverejnilo písomné vyzvanie na národný projekt ESMO

BRATISLAVA 17. júla (SITA) –

Ministerstvo financií zverejnilo písomné vyzvanie na národný projekt „Elektronické služby monitoringu obvinených a odsúdených osôb (ESMO)“

Ministerstvo financií SR, ako Sprostredkovateľský orgán pod Riadiacim orgánom pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS), vydalo písomné vyzvanie na národný projekt „Elektronické služby monitoringu obvinených a odsúdených osôb (ESMO)“, kód: OPIS-2013/1.1/61-NP. Projekt má prispieť k zefektívneniu verejnej správy a zvýšeniu spokojnosti občanov s jej fungovaním na centrálnej úrovni.
Národný projekt by mal vyriešiť aktuálne problémy, ktoré spočívajú v absencií elektronických služieb pre oblasť bezpečnosti obyvateľstva, v nízkej miere udeľovania alternatívnych trestov a v dlhodobej nedostatočnej kapacite väzenstva v podmienkach SR.
Hlavnými cieľmi projektu preto sú:
· zavedenie pohodlných a plne sofistikovaných elektronických služieb Ministerstva spravodlivosti SR slúžiacich občanom, podnikateľom a samosprávam na účely bezpečnosti,
· publikovanie elektronických služieb určených pre zvýšenie bezpečnosti občanov (notifikácie),
· zavedenie elektronického monitoringu odsúdených pre vybrané zákonné účely pri udeľovaní alternatívnych trestov (domáce väzenie, monitorovanie dodržiavania zákazu priblíženia sa k inej osobe a lokalite, dodržiavanie určených hodín pobytu na pracovisku).
Zavádzané budú napr. služby „Interaktívny probačný dohľad“, „Vydanie interaktívneho varovania obetiam domáceho násilia“, či „Vydanie varovania organizátorom športových a iných podujatí“.
Služba „Interaktívny probačný dohľad“ bude určená pre osoby, ktorým bola uložená sankcia domáceho väzenia, povinnej práce, zákazu konzumácie alkoholu a pod. Tieto alternatívne tresty vyžadujúce probačný dohľad budú môcť byť vykonávané oveľa efektívnejšie s využitím monitorovacieho zariadenia, ktoré umožní aktívnu aj pasívnu kontrolu osoby, ktorej bol uložený alternatívny trest, zo strany probačného úradníka.

Celková maximálna indikatívna suma vyčlenená v rámci relevantného opatrenia na toto písomné vyzvanie predstavuje 26 945 948,00 EUR.
Dátum uzávierky písomného vyzvania na národný projekt je 15.10.2013. Písomné vyzvanie na národný projekt je spolu s ďalšími podrobnými informáciami zverejnené na stránkach www.informatizacia.sk, www.opis.gov.sk a www.nsrr.sk. Operačný program Informatizácia spoločnosti je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Tesco investuje 22 miliónov eur: Kolegom a kolegyniam zvyšuje platy a prispeje na dôchodok 13 strategických dodávateľov Tesca v strednej Európe zverejňuje svoje údaje o potravinovom odpade a jeho znižovaní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.