Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR:Vďaka fondom EÚ zmodernizujeme plavebné komory v Gabčíkove

BRATISLAVA 8. novembra –

Vďaka fondom EÚ zmodernizujeme plavebné komory v Gabčíkove

Prevádzka vodnej dopravy po Dunaji bude plynulejšia a bez prekážok. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR získalo európsky grant na obnovu plavebných komôr Vodného diela Gabčíkovo.
Zmluvu o finančnom príspevku vo výške viac ako 122 miliónov eur z Nástroja na prepájanie Európy (CEF) už podpísal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek.
„Som presvedčený, že pôjde o zmysluplné využitie peňazí, vďaka ktorým bude plavba lodí na tejto medzinárodnej trase plynulejšia a bez zdržaní. Modernizácia plavebných komôr bude znamenať odstránenie trvalej prekážky a zabezpečia sa viac ako štandardné prevádzkové parametre plavebných komôr so zaručenou bezpečnosťou a trvalou spoľahlivosťou pri ich paralelnom využívaní,“ povedal minister A. Ersék. Ako dodal: „Tento projekt nie je jediný, ktorý na Dunaji pripravujeme. Slovenská republika sa bude uchádzať o ďalšie európske zdroje na projekty vodnej dopravy: či už ide o zlepšenie splavnosti Dunaja v Bratislave, alebo modernizáciu plavebnej dráhy v Hrušovskej zdrži.“
V rámci projektu sa aktuálne pripravuje štúdia realizovateľnosti, ktorá je nevyhnutným predpokladom financovania prostredníctvom fondov EÚ. Štúdia zadefinuje práce, ktoré je nutné vykonať v rámci modernizácie plavebných komôr VD Gabčíkovo a zabezpečí technickú špecifikáciu všetkých komponentov infraštruktúry, ktoré budú modernizované. Predpoklad začiatku samotných stavebných úprav je v polovici budúceho roka, pričom práce sa budú realizovať počas nepretržitej prevádzky. Obe komory by mali byť zmodernizované do konca roka 2020.
Prijímateľom grantu z nástroja CEF je ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Implementačnými orgánmi sú Agentúra rozvoja vodnej dopravy a Vodohospodárska výstavba, štátny podnik.
Rozpočet projektu: 144 665 000 EUR
Výška grantu: 122 965 250 EUR (85 %)
Spolufinancovanie: 21 699 750 EUR (15 %)

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Enterprise Investors investujú do dynamického rastu spoločnosti Renters.pl Fond stabilných výnosov 365.invest získal významné ocenenie Top Fond za rok 2022

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.