Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR:Oblastné organizácie cestovného ruchu potrebujú viac spolupráce

BRATISLAVA 24. októbra –

Marketingové stratégie, kroky na zvýšenie konkurencieschopnosti jednotlivých regiónov a využívanie pridelených dotácií. To sú hlavné témy, ktorým sa v týchto dňoch venuje štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko spolu s predstaviteľmi oblastných organizácií cestovného ruchu (OOCR).

„Nestačí len poskytnúť cestovnému ruchu finančnú podporu. Potrebujeme vedieť, na čo smerujú naše dotácie, či majú oblastné organizácie jasnú víziu a či podnikajú kroky potrebné na jej dosiahnutie,“ povedal F. Palko. „V neposlednom rade chceme
vyzdvihnúť zaujímavé myšlienky a diskutujeme o konkrétnych projektoch, ktoré majú pre daný región zmysel a prínosy,“ dodal štátny tajomník. V týchto dňoch sa stretol so zástupcami OOCR Klaster Orava, OOCR Turiec-Kremnicko, OOCR Kysuce, OOCR Dudince a OOCR Banská Štiavnica.

F. Palko pozitívne hodnotí najmä snahu o lepšiu propagáciu regiónov prostredníctvom efektívnejších marketingových stratégií. „Je vidieť, že kráčame správnym smerom,“ konštatoval po stretnutiach. Vyzdvihol úspechy pri propagácii atraktívnych lokalít v jednotlivých regiónoch i vytváranie podmienok na rozvoj cykloturistiky. K novým cyklotrasám pribúdajú pre lepšiu orientáciu turistov napríklad aj nové cykloturistické mapy. „Skrytý potenciál ešte vidím v rozvíjaní spolupráce medzi susediacimi oblastnými organizáciami,“ zdôraznil štátny tajomník. „Ideálny stav je taký, keď turistu zaujme jedna lokalita natoľko, že dostane chuť spoznať zo Slovenska ešte viac. Fungujúce lokálne väzby regiónov mu pritom môžu úplne prirodzeným spôsobom ponúknuť nové zaujímavé zážitky a predĺžiť tak jeho dovolenku,“ vysvetlil F. Palko.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Ostáva už len 1 mesiac. Od 1. januára 2022 sa spúšťa zálohový systém Rada slovenských exportérov získala ako klaster európsky certifikát excelencie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.