Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. mája 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Za Zvolenom pribudla nová rýchlostná cesta

ZVOLEN 16. mája –

V južnej časti stredného Slovenska je od dnes v prevádzke nový osemkilometrový úsek rýchlostnej cesty R2. Od Zvolena smerom na východ až po Kriváň budeme cestovať rýchlejšie a najmä bezpečnejšie.

„Som veľmi rád, že novopostavené úseky pribúdajú aj na rýchlostnej ceste R2. Nová cesta nadväzuje na už hotový rýchlostný obchvat Detvy, spolu to predstavuje 20 kilometrov rýchlej a bezpečnej cesty. Kvalitné cestné spojenie medzi Zvolenom a Košicami patrí medzi naše priority. V závislosti od finančných možností chceme začať stavať úseky pri Mýtnej a pri Košiciach. Dôležité bude tiež rozhodnutie o trasovaní obchvatu Zvolena“, povedal pri slávnostnom otvorení novej cesty minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

„Netreba zabúdať ani na ekonomicko-hospodársky aspekt. Juh stredného Slovenska sa stane po dobudovaní tejto rýchlostnej cesty dostupnejší pre potenciálnych investorov, čím sa reálne priblížime k znižovaniu regionálnych rozdielov“, dodal minister A. Érsek.

Nová rýchlostná cesta R2 Zvolen východ – Pstruša prinesie, okrem časovej úspory troch minút oproti starej ceste, aj palivové a finančné úspory. Uľaví sa však aj obyvateľom obcí Zvolenská Slatina, Vígľaš a Pstruša, cez ktoré v súčasnosti prechádza cesta I. triedy. Výrazne sa zníži environmentálne zaťaženie, prašnosť a hlukové zaťaženie v týchto obciach. Intenzita dopravy na tomto úseku v roku 2010 dosahovala 15-tisíc vozidiel za 24 hodín. Podľa odhadov by v roku 2030 malo po rýchlostnej ceste prechádzať 16,5-tisíca áut denne.

Úsek medzi Zvolenom a Pstrušou je dlhý 7,85 kilometra a nachádza sa na ňom sedem mostov a jedna mimoúrovňová križovatka vo Zvolenskej Slatine.
Stavba rýchlostnej cesty bola spolufinancovaná z fondov Európskej únie v rámci dvoch programových období (Operačný program Doprava a Operačný program Integrovaná Infraštruktúra). Celkovo bolo zo zdrojov EÚ na projekt investovaných viac ako 44 miliónov eur.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.