Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Za rok vo funkcii ministra naštartoval A. Érsek výstavbu takmer 100 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest

BRATISLAVA 19. septembra –

Počas jedného roku vo funkcii ministra dopravy a výstavby naštartoval Arpád Érsek výstavbu takmer sto kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest. Išlo o projekty na východe, severe aj západe Slovenska a po ich dokončení ušetria vodičom každý deň desiatky minút až hodín času. A na ďalších takmer sto kilometrov chce minister dopravy rozbehnúť súťaže na zhotoviteľa do konca funkčného obdobia tejto vlády.

„Po roku vo funkcii musím skonštatovať, že išlo o náročné obdobie a veľa vecí sa nám podarilo uzatvoriť, z čoho mám osobne veľkú radosť. Veľa vecí však ešte treba urobiť a ja verím, že sa mi to podarí,” uviedol minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

K projektom D4R7, Budimír – Bidovce, Prešov Západ – Prešov Juh a Čadca Bukov – Svrčinovec, na ktorých minister dopravy Arpád Érsek naštartoval výstavbu, by v najbližších rokoch mohli pribudnúť aj úseky s tunelom Soroška, južný obchvat Košíc alebo úseky R4 v okolí Prešova. Spolu s ďalšími pripravovanými úsekmi R2 by tak išlo dokopy o deväť úsekov v celkovej dĺžke takmer 100 kilometrov nových rýchlostných ciest. Všetky tieto úseky je možné v prípade politickej a odbornej zhody pripraviť a rozsúťažiť ešte do konca funkčného obdobia tejto vlády.

„Tiež by som chcel pripraviť strategický zásobník projektov a začať ich pripravovať tak, aby aj nasledujúce vlády mohli plynulo pokračovať vo výstavbe diaľnic a rýchlostných ciest,” uviedol minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. Cieľom je, aby výstavba diaľnic v budúcnosti prestala byť predmetom politického boja a pokračovala kontinuálne bez pohľadu na zmeny vlád.

Počas uplynulých dvanástich mesiacov sa v rezorte dopravy pod vedením A. Érseka podarilo opätovne zaviesť IC vlaky, naštartovalo sa čerpanie v Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra a zatraktívnili sa aj kritériá na podporu zatepľovania alebo licencie na STK. Rekordný rok zažíva aj oblasť cestovného ruchu a po tom, ako štát začlenil agentúru pre cestovný ruch priamo do svojej štruktúry, aj naďalej láme historické rekordy v počte turistov.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.