Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. marca 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Výzva na zvýšenie kontrol v taxislužbe

BRATISLAVA 30. marca

Ministerstvo dopravy vyzýva Magistrát hl. mesta na zvýšenie kontrol v taxislužbe

Zástupcovia ministerstva dopravy sa dnes stretli s predstaviteľmi taxislužieb, ktorí protestovali proti aplikácii Uber. Ministerstvo dopravy a výstavby SR vyzve listom Magistrát hl. mesta Bratislava, Mestskú políciu hlavného mesta SR na zvýšenie kontrol v oblasti taxislužby.

Zákon o cestnej doprave hovorí jasne. Podmienky platia bez rozdielu pre všetkých. Za taxislužbu sa považuje aj prevádzkovanie prostredníctvom mobilnej aplikácie Uber. Problém teda nie je v zákone, ale v jeho dodržiavaní.

Ministerstvo dopravy nie je kontrolným orgánom v taxislužbe. Odborný dozor nad taxislužbou vykonáva polícia a obec podľa zákona o cestnej doprave. Obec kontroluje plnenie povinností prevádzkovateľov taxislužby (napríklad označenie vozidla obchodným menom, vybavenie vozidla koncesiou a podobne). Zároveň ukladá v prvom stupni pokuty za iné správne delikty a prejednáva v prvom stupni priestupky v taxislužbe, ku ktorým došlo v obci.

Rezort dopravy opätovne žiada a listom vyzve  Magistrát hl. mesta Bratislava na zvýšenie kontrol v oblasti taxislužieb aj vzhľadom na opakujúce sa upozornenia zo strany registrovaných taxikárov.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

Odporúčané články

Nový cestovný poriadok: Rýchlejšie medzi Bratislavou a Košicami, aj obnovenie vlakov do Šiah OPRAVA – MDV SR: Reakcia na tlačovú besedu predstaviteľov strany SaS

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies