Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Výsledky súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie sú známe

BRATISLAVA 28. júna 2017 –

Minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek ocenil najlepšie riešenia výstavby bytových domov. Stalo sa tak v rámci 19. ročníka súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie. Jej cieľom je zviditeľniť zaujímavé bytové projekty a zároveň podporovať ich výstavbu na Slovensku.

„Je to pre mňa príležitosť poďakovať sa za prácu všetkým, ktorí sa aj týmto spôsobom podieľajú na zvyšovaní úrovne bývania, či už prostredníctvom výstavby nájomných bytov vo verejnom sektore alebo obnovou bytového fondu,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Hodnotené boli bytové budovy dokončené a skolaudované na území Slovenskej republiky v priebehu roka 2016. Do súťaže bolo zaradených celkom 19 súťažných návrhov v troch kategóriách. Na základe rozhodnutia odbornej poroty pod vedením prof. Ing. Antona Puškára, PhD. minister odovzdal ocenenie 7 stavbám.

Výsledky súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie 2016:

Kategória A – byty v bytových a rodinných domoch s úsporným riešením

2. miesto: Obec BELOVEŽA – bytový dom 6 b. j.

3. miesto: Obec VIRT – bytový dom 9 b. j.

Obec MALÉ TRAKANY – bytový dom 9 b. j.

Kategória B – formy bývania odlišného štandardu

2. miesto: Obec SPIŠSKÝ HRHOV – bytový dom 4 b. j. – Osloboditeľov

3. miesto: Obec SVÄTÝ PETER – bytový dom 6 b. j.

Kategória C – obnova bytového fondu

1. miesto: Mesto MEDZILABORCE – bytový dom 24 b. j. – II. etapa

2. miesto: Mesto SEČOVCE – bytový dom 24 b. j.

Cieľom súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie je podporovať a propagovať výstavbu progresívnych a cenovo dostupných riešení bytov. Zároveň tak poukazovať na kvalitné a zároveň finančne nenáročné riešenia a podporovať rozvoj bytovej výstavby na Slovensku.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.