Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Vnútromestská doprava v Prešove sa odľahčí, prieťah mestom je otvorený

BRATISLAVA 13. júla –

Prešov (13. júla 2017) – Prešovčania budú tráviť menej času v každodenných dopravných kolónach v centre mesta. Zároveň, vďaka novému prieťahu sa výrazne odkloní tranzit cez tretie najväčšie mesto na Slovensku. Do užívania širokej motoristickej verejnosti bola dnes odovzdaná stavba preložky cesty I/68 Prešov odb. Škultétyho – ZVL. Od tohto projektu sa očakáva predovšetkým odľahčenie vnútromestskej dopravy na miestnych komunikáciách, zlepšenie plynulosti dopravy ako aj kvality života v meste.

„Som veľmi rád, že dnes môžeme spoločne povedať, že sme na konci tejto dlhej cesty. A spoločne prestrihneme pásku, ktorá otvorí zhruba štyri kilometre dlhý úsek. Prešovčania si od neho veľa sľubujú. A oprávnene. Táto cesta do veľkej miery odkloní tranzit na hlavnom cestnom ťahu z východu na západ mimo centrum mesta,“ povedal štátny tajomník ministra dopravy a výstavby SR Viktor Stromček.

Predpokladaná intenzita dopravy na tomto cestnom úseku je približne 13-tisíc až 15-tisíc vozidiel denne. Výrazne by sa mala zlepšiť doprava na Duklianskej či Rusínskej ulici, tiež na Ulici armádneho generála L. Svobodu, a tým aj v rámci celého Prešova.

Predmetom projektu bola preložka štátnej cesty I/68 do novonavrhovanej trasy, mimo zastavanú centrálnu časť mesta Prešov. Jeho podstatnou súčasťou sú aj všetky nevyhnutné stavebno-technické úpravy na dotknutých komunikáciách nižšej triedy, tiež realizácia preložiek všetkých dotknutých podzemných a nadzemných inžinierskych sietí.

Celkovo stavba pozostáva z 92 stavebných objektov.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.