Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Súťaž na marketingovú prezentáciu Slovenska

BRATISLAVA 8. februára –

Súťaž na marketingovú prezentáciu Slovenska v zahraničí vypíše ministerstvo nanovo

Ministerstvo dopravy a výstavby sa rozhodlo zopakovať súťaž na marketingovú prezentáciu Slovenska v zahraničí. Napriek tomu, že súťaž, ktorú vypísala ešte Slovenská agentúra pre cestovný ruch, bola zverejnená v domácom aj európskom vestníku, zapojila sa do nej iba jedna firma. Ministerstvo sa preto v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní rozhodlo súťaž zrušiť a vypíše ju znova.

„Mojim cieľom je, aby sa do súťaží v rezorte dopravy zapájalo čo najviac firiem, a preto som sa rozhodol súťaž zopakovať. Chceme, aby o Slovensku bolo aj naďalej v zahraničí počuť, a aby sme boli pre turistov atraktívnou destináciou,“ uviedol Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby.

Slovensku sa v oblasti cestovného ruchu darí. Doterajšie štatistiky za prvých 9 mesiacov roka 2016 ukazujú, že Slovensko má z pohľadu vývoja cestovného ruchu za sebou veľmi úspešný rok. V tomto období navštívilo jednotlivé regióny Slovenska v priemere o takmer 19 percent turistov viac (v porovnaní s rokom 2015). Pozitívnou správou je aj fakt, že vo väčšej miere k nám prichádzali zahraniční návštevníci, ktorí chceli našu krajinu viac spoznávať. Počet prenocovaní na Slovensku stúpol oproti vlaňajšku o približne 17 percent.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Valné zhromaždenie SKSI 2020 potvrdilo správny smer v SKSI Na sezónne vlaky ZSSK budú v Banskej Štiavnici čakať nové autobusové spoje, ktoré cestujúcich odvezú za históriou regiónu i na obľúbené tajchy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.