Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júna 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Súťaž Do školy na bicykli pozná víťazov

BRATISLAVA 30. júna 2017 –

Viac ako 6 400 žiakov materských, základných a stredných škôl sa aktívne zúčastnilo 2. ročníka celonárodnej kampane Do školy na bicykli. Jej cieľom je prilákať mladú generáciu hravou formou k častejšiemu využívaniu tohto dopravného prostriedku. Žiaci a študenti počas súťaže, ktorá trvala od 12. do 16. júna, urobili 21 602 jázd a najazdili 50-tisíc kilometrov. Podobne, ako pri kampani Do práce na bicykli, aj tento projekt lámal rekordné čísla, či už v počte najazdených kilometrov alebo v počte zúčastnených.

„Kampaň ukázala, že záujem mladej generácie o tento zdravý druh dopravy je veľký. Takéto súťaže sú dôležité, lebo poukazujú aj na to, že komunikácie zdieľame spoločne – motoristi, prostriedky verejnej dopravy, chodci, cyklisti. Je preto dôležité, aby sme sa na cestách navzájom rešpektovali,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Aktívne zapojenie žiakov spočívalo jednak v samotnej jazde na bicykli do školy, ale tiež v kreslení návrhov zobrazujúcich okolie školy, ktoré je priateľské pre cyklistov a peších. V rámci kategórie „aktívne dochádzanie na bicykli do školy“ zvíťazili žiaci z Borského Mikuláša, ktorí vykonali až 1161 jázd. Na druhom mieste, s počtom jázd 763, skončili školáci z Veľkého Šariša, ako tretia skončila Základná škola v Beluši s viac ako 670 jazdami. V súťaži aktivít a návrhov, ktoré boli ohodnotené počtom lajkov na Facebooku, zvíťazili školáci z Mútneho, na druhom mieste sa umiestnila Základná škola v obci Udavské. Návrh žiakov z Kluknavy získal tretie miesto.

Rezort dopravy, ktorý je súčasne vyhlasovateľom tejto súťaže, odovzdá víťazom ceny v podobe cyklistických stojanov a bicyklov pre najaktívnejších žiakov.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.