Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV SR: Východ Slovenska bude pre turistov atraktívnejší

BRATISLAVA 1. decembra –

Viac atrakcií pre turistov ako aj ďalšie zaujímavé spoločné slovensko-poľské projekty môže už v budúcom roku priniesť medzinárodná spolupráca na východe Slovenska. Ministerstvo dopravy a výstavby zastrešuje spoločný projekt ľudí z regiónu na slovensko-poľskom pohraničí, ktorý by mal naplno začať fungovať už v najbližších týždňoch.

„Našim cieľom je naštartovať spoluprácu, o ktorej sa už päť rokov hovorí, ale nikdy sa poriadne nerozbehla a pritiahnuť na severovýchod Slovenska turistov, ktorí by tu trávili čas a využili služby na oboch stranách hranice,“ uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby SR Peter Ďurček. To prinesie do regiónu nové pracovné príležitosti aj dodatočné príjmy.

Štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček preto zastrešil rokovania s primátorom mesta Svidník Jánom Holodňákom, súčasným viceprezidentom poľskej asociácie Euroregion Karpacky pánom Dawidom Lasekom ako aj s ďalšími zástupcami samosprávy, na ktorých hľadali spôsoby, ako spoločne ponúknuť turistom zaujímavé atrakcie a prilákať ich tak do regiónu.

„Ešte pred koncom tohto roku by mala vzniknúť spoločná nezisková organizácia, ktorá by mala zastrešovať budovanie a propagáciu značiek a produktov pre turistický ruch v oblasti Karpát predovšetkým na východe Slovenska a východe Poľska,“ dodal Peter Ďurček. Rezort dopravy verí, že zapojením tejto organizácie do systému oblastných organizácií v cestovom ruchu sa podarí získať aj potrebné zdroje na krytie zaujímavých projektov. Ďalšou z možností, ako by sa mohli tieto aktivity financovať, sú zdroje z programu Interreg. Jedným z ďalších cieľov je aj možné posunutie tejto spolupráce do širšej medzinárodnej roviny na základe tzv. Karpatského dohovoru.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.