Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV SR : Do školy na bicykli jazdilo rekordný počet žiakov

BRATISLAVA 9. novembra –

Záujem o dochádzanie či už do školy alebo do práce na bicykli každým rokom rastie. Dokazuje to aj tretí ročník národnej kampane Do školy na bicykli, ktorý sa niesol v rekordných číslach. Do akcie sa v júni zapojilo takmer 31 tisíc žiakov a 161 základných škôl.

„Rád by som vyzdvihol najmä zvýšený záujem škôl a učiteľov o kampaň Do školy na bicykli a ocenil ich spoluprácu a nadšenie pre túto vec. Verím, že pritiahneme deti k zdravému životnému štýlu a v neposlednom rade zvýšime kvalitu dopravnej výchovy. Do budúcnosti plánujeme spojiť aktivity tejto kampane s informáciami o zdravotných benefitoch cyklistiky a kurzami dopravnej výchovy,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. Tou prvou bola miera zapojenia žiakov, ktorú vyjadroval celkový počet jázd žiakov. V tejto kategórii bola víťazom škola v Borskom Mikuláši, nasledoval Veľký Šariš a Beluša. Druhou kategóriou bola aktivita podporujúca hlavnú myšlienku kampane – bezpečné dochádzanie žiakov do školy na bicykli. Úspech v tejto aktivite závisel od počtu „likov“ pri danej fotografii na facebookovej stránke súťaže. Najatraktívnejšiu kampaň pripravili žiaci v obci Mútne, nasledovaní kamarátmi zo škôl v obciach Udavské a Kluknava. Úspešným súťažiacim zástupcovia rezortu dopravy osobne odovzdali stojany na bicykli, šatky s logom kampane a reflexné prvky. Žiaci považujú nemotorovú dopravu za podstatnú v dochádzaní do školy a bicykel vnímajú ako atraktívny dopravný prostriedok.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.