Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. apríla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Spoločná slovensko-poľská kancelária cestovného ruchu bude otvorená na Slovensku

BRATISLAVA 12. apríla – 

Slovensko a Poľsko chcú spoločne prezentovať svoje krajiny. Štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Peter Ďurček sa stretol so štátnym tajomníkom Ministerstva športu a turizmu Poľskej republiky Dawidom Lasekom, aby sa dohodli na spoločných cieľoch v oblasti cestovného ruchu.  Jedným zo záverov stretnutia bola dohoda o otvorení spoločnej slovensko-poľskej kancelárie pre rozvoj tohto segmentu. Kancelária vznikne už počas tohto roku na slovenskej strane spoločnej poľsko-slovenskej hranice.  

„Súčasná geopolitická situácia a nové trendy cestovateľského správania sú priaznivé pre dovolenkové destinácie v bezpečných krajinách. Za bezpečné cieľové destinácie sa považuje Slovensko aj  Poľsko. Spoločná slovensko – poľská kancelária cestovného ruchu má za cieľ propagovať atraktívne regióny oboch krajín. Od tejto spolupráce očakávame zvýšenie návštevnosti zo strany poľských turistov na Slovensku, ako aj slovenských dovolenkárov v Poľsku,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Peter Ďurček.  

Spoločná slovensko-poľská kancelária sa vytvára na základe plnenia výstupov tzv. Karpatského dohovoru – Trvalo-udržateľný rozvoj cestovného ruchu. Zmluvné strany dohovoru zriadili pracovnú skupinu, ktorá sa zamerala na vypracovanie stratégie pre budúci rozvoj cestovného ruchu v Karpatoch. Spolupráca s poľskou stranou v oblasti cestovného ruchu je pre nás významná. Poliaci sa zaraďujú medzi najčastejších návštevníkov našej krajiny. Vlani strávilo dovolenku na Slovensku celkom 9,37 % poľských turistov spomedzi všetkých zahraničných návštevníkov, čo predstavuje hneď druhé miesto po Českej republike. 

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.