Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Slovensko sa prezentuje na veľtrhu autobusového turizmu

KOLÍN NAD RÝNOM 4. júla 2017 –

Slovensko ako príťažlivá dovolenková destinácia sa predstavuje na najväčšom európskom kontraktačnom veľtrhu autobusového turizmu (RDA Group Travel Expo) v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Jeho organizátorom je Medzinárodný zväz autobusového turizmu a je optimálnym miestom na vytváranie nových obchodných kontaktov, zbieranie inšpirácií a nových trendov v oblasti autobusového turizmu.

Možnosť prezentácie svojej ponuky v stánku slovenskej expozície pod značkou „Travel in Slovakia Good Idea“ využilo 6 slovenských subjektov cestovného ruchu. Sú medzi nimi zástupcovia hotelov a reštaurácií, kúpeľov či cestovných kancelárií.

Zástupcovia Sekcie cestovného ruchu MDV SR v rámci workshopov s predstaviteľmi organizácie RDA, zástupcami touroperátorov, médií a PR-agentúr prezentujú široké možnosti turizmu na Slovensku. Zároveň rokujú aj o ponuke našej krajiny v katalógoch touroperátorov a cestovných kancelárií.

Nemecko dlhodobo patrí k prioritným trhom cestovného ruchu Slovenska. V roku 2016 pricestovalo na Slovensko 178-tisíc nemeckých návštevníkov a patrí im tretie miesto v rebríčku zahraničných turistov, ktorí zavítali na Slovensko. Ich počet sa zvýšil oproti roku 2015 o 12 percent a tento pozitívny trend vývoja pokračuje aj v prvom polroku tohto roka.

Práve rokovania dávajú reálny predpoklad na pokračujúce zvyšovanie návštevnosti kúpeľov a ďalších atraktívnych destinácií Slovenska.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.