Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Slovensko sa prezentuje na svetovom veľtrhu v Londýne

BRATISLAVA 9. novembra –

Slovensko ako atraktívna turistická destinácia sa predstavuje v týchto dňoch na jednom z najprestížnejších veľtrhov cestovného ruchu v Londýne. Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu WORLD TRAVEL MARKET LONDON 2017 je lídrom na trhu v tomto odvetví. Národná expozícia Slovenskej republiky sa na tomto podujatí teší veľkej pozornosti. Tie najzaujímavejšie turistické destinácie v národnom stánku prezentuje aj osem slovenských subjektov cestovného ruchu.

„Údaje týkajúce sa návštevnosti našej krajiny potvrdzujú, že sme obľúbenou a bezpečnou destináciou. Aktívna propagácia na veľtrhoch cestovného ruchu môže významne prispieť k zvyšovaniu záujmu zahraničných turistov o Slovensko. Rozvoj tohto odvetvia nám súčasne prináša aj pracovné príležitosti a rast regiónov,”povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

V prvom polroku 2017 navštívilo Slovensko takmer 37-tisíc občanov zo Spojeného kráľovstva. Táto návštevnosť predstavuje nárast o 10c/o v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Turisti zo Spojeného kráľovstva tak obsadili šiestu priečku v rebríčku TOP krajín z pohľadu aktívneho zahraničného cestovného ruchu SR.Briti prejavujú záujem najmä o pobyty v slovenských horách, návštevu miest, kultúrnych pamiatok a taktiež kúpeľov. Ministerstvo dopravy a výstavby aktívne využíva platformu svetového veľtrhu WTM v Londýne na zaujatie čo najväčšieho počtu profesionálov z oblasti cestovného ruchu. Motiváciou je prilákať na Slovensko viac návštevníkov, a to nielen zo Spojeného kráľovstva.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok: Rýchlejšie medzi Bratislavou a Košicami, aj obnovenie vlakov do Šiah OPRAVA – MDV SR: Reakcia na tlačovú besedu predstaviteľov strany SaS

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies