Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Slovensko predstavuje svoj obchodný potenciál v Šanghaji

Bratislava 21. marca –

Slovensko predstavuje svoj obchodný potenciál v Šanghaji

Šanghaj (21. marca 2017) – Na výstave Intermodal Asia 2017 v Šanghaji Slovensko prezentuje svoje tranzitné možnosti v rámci novej hodvábnej cesty z Ázie do Európy. Obchodnú misiu vedie Pracovná skupina pri ministerstve dopravy a výstavby k napĺňaniu Memoranda o porozumení SR – ČĽR pre podporu hodvábnej cesty.

„Je to výborná príležitosť, aby sme sa predstavili ako dôveryhodný obchodný partner v srdci Európy. Slovensko ponúka svoj obchodný potenciál relevantným čínskym spoločnostiam, ktoré organizujú dopravu z Ázie do Európy,“ uviedol Peter Hrapko, predseda pracovnej skupiny pri MDV SR.

Možnosti spolupráce sa otvárajú najmä v oblasti železničnej dopravy z Číny do Európy, cez Rusko, Ukrajinu a naše územie. Počet čínsko-európskych medzinárodných vlakov ročne narastá o viac ako 100 percent. Slovensko má záujem participovať na ich preprave cez svoje územie.

Spoločné rokovania slovenských zástupcov s desiatkami čínskych spoločností sú naplánované na niekoľko dní, počas trvania výstavy a konferencie v Šanghaji v dňoch 20. – 23. marca. Hovoriť budú o využití kontajnerovej dopravy, slovenských prekladiskových termináloch na východe krajiny a v pláne sú aj rokovania so Slovenskou poštou.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.