Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Slovensko a Česká republika budú v doprave viac spolupracovať

BRATISLAVA 26. januára –

Slovenský a český minister dopravy sa na dnešnom spoločnom rokovaní dohodli, že obe krajiny budú bližšie spolupracovať. Zlepšiť by sa tak mala nielen výstavba cestných prepojení, ale aj železničného spojenia oboch štátov. Témou rozhovorov bolo aj zavedenie mýta v Nemecku, či koordinácia spoločného postupu pri cezhraničnom vymáhaní mýtnych pokút formou objektívnej zodpovednosti.

„Zhodli sme sa na potrebe užšej spolupráce a zároveň sme sa navzájom informovali o projektoch, ktoré sú pre nás dôležité a v ktorých si môžeme navzájom pomôcť,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek po spoločnom rokovaní. Český minister dopravy Dan Ťok sa napríklad zaujímal o slovenský model fungovania Dopravného úradu a slovenský minister svojho rezortného kolegu informoval o slovenskej iniciatíve zaviesť objektívnu zodpovednosť za priestupky pri diaľničných známkach na úrovni Európskej únie.

Obaja ministri sa rozprávali aj o návrhu Nemecka spoplatniť svoju diaľničnú sieť pre osobné autá v kombinácii so zavedením daňových zliav pre domácich vodičov. Kým obe krajiny zaujmú k tejto problematike definitívne stanovisko, je potrebné celú problematiku ešte dôsledne zanalyzovať. Následne budú svoj postup koordinovať.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

ZSSK obnovuje dopravu takmer do plného GVD ZSSK pridá v mimoriadnom cestovnom poriadku ďalšie vlaky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.