Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Rezortné ocenenia ministra dopravy získalo 54 železničiarov

RUŽOMBEROK 22. septembra –

Za profesionalitu, dlhoročné pracovné nasadenie aj záchranu ľudského života ocenili v mene ministra dopravy a výstavby 54 železničných pracovníkov. Rezortné ocenenia Pocta ministra, Titul ministra a Uznanie ministra za zaslúžilý čin si odniesli pri príležitosti celoslovenských osláv Dňa železničiarov v Ružomberku.

„Viem, že pre mnohých z Vás sú to roky tvrdej práce v náročných technických a prevádzkových podmienkach. Preto som rád, že Vám môžem vyjadriť svoje poďakovanie. Ministerstvo dopravy podporuje železničnú dopravu, aby bola bezpečnejšou, modernejšou a dostupnejšou pre všetkých, nielen na tratiach ale aj mimo nich. Verím, že aj Vaša práca a prístup k nej bude slúžiť ako príklad pre veľa vašich kolegov a nasledovníkov,“ uviedol minister Arpád Érsek.

Ocenenými sú zamestnanci Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s., Železníc SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s. Prednostovia železničných staníc, kontrolóri dopravy, rušňovodiči, výpravcovia, dispečeri či technici preukázali svoje odborné znalosti aj mimoriadne pracovné nasadenie počas plnenia si každodenných pracovných povinností.

Zvláštnu pozornosť a Uznanie ministra za zaslúžilý čin si odniesli piati zamestnanci železníc, ktorí pomohli pri záchrane ľudského života či iných mimoriadnych udalostiach. Jedným z nich je aj pán Jozef Mitrík, výpravca na ŽST Kysak. Počas štyroch mesiacov dvakrát pomáhal pri nehodách cestujúcich v koľajisku. Svojim duchaplným konaním a privolaním rýchlej zdravotnej pomoci tak dvakrát zachránil ľudský život. Rušňovodič Miloš Beno zase zabránil vážnej nehodovej udalosti, keď sa svojou pohotovou reakciou a pozornosťou vyhol zrážke osobného vlaku s nákladným, pričom boli priamo ohrozené ľudské životy aj majetok.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.