Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Rezort dopravy začal rokovania o posilnení dopravy na trati Bratislava – Dunajská Streda

BRATISLAVA 28. septembra –

Ministerstvo dopravy a výstavby intenzívne pracuje na tom, aby cestujúci na vyťaženej železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda cestovali komfortne a dopravili sa pohodlne kam potrebujú. Spolu so spoločnosťou RegioJet, ktorá prevádzkuje osobnú železničnú prepravu na tejto trati, vykonal rezort dopravy v uplynulých týždňoch rozsiahly prieskum o vyťaženosti jednotlivých vlakov. Prieskum preukázal nárast cestujúcich, a to najmä v špičkových vlakoch ráno do Bratislavy. Ministerstvo preto požiadalo spoločnosť Regiojet, aby našla ďalšiu vlakovú jednotku na dopravnom trhu.

„Sme pripravení vo verejnom záujme podporiť vyšší počet spojov na tejto trase. Aktuálne je na spoločnosti Regiojet, aby našla ďalšiu vlakovú súpravu, ktorá by umožnila zvýšenie kapacity vybraných vlakov. Akonáhle zaobstará novú vlakovú jednotku, my budeme súhlasiť a podporíme ju, aby sa cestujúci mohli prepravovať komfortnejšie,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Rezort dopravy chce takto reagovať aj na očakávaný vstup RegioJetu do Bratislavskej integrovanej dopravy od nového roku. Očakávame ďalší nárast prepravovaných osôb, a preto chceme byť aj v zmysle zmluvy o dopravných službách vo verenom záujme na dopyt po železničnej doprave na tejto trati pripravení v predstihu.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.