Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Ministerstvo dopravy zrušilo súťaž na trati Bratislava – Banská Bystrica, vypíše novú

BRATISLAVA 3. februára –

Ministerstvo dopravy zrušilo verejnú súťaž na prevádzkovateľa železničnej linky Bratislava – Banská Bystrica. Rozhodol o tom minister Arpád Érsek. Ako zdôvodnil, hlavným zámerom je zabezpečiť komplexnejšiu dopravnú obslužnosť územia a zaistiť finančnú udržateľnosť verejnej osobnej dopravy na Slovensku. Po prehodnotení pôvodných podmienok je ministerstvo dopravy pripravené vyhlásiť novú súťaž.

„Pôvodne vyhlásená súťaž na prevádzkovateľa vlakov Bratislava – Banská Bystrica nám ukázala viaceré nedostatky. Je našou úlohou sa poučiť z nich a nastaviť nové podmienky tak, aby sme mohli odštartovať liberalizáciu tratí na Slovensku. Chceme zabezpečiť komplexnú obslužnosť územia nielen diaľkovými vlakmi, ale aj vlakmi v regiónoch či prímestskými spojmi,” uviedol minister dopravy Arpád Érsek.

Ministerstvo dopravy pristúpilo k tomuto kroku vzhľadom na nové podmienky a pravidlá 4. železničného balíčka, ktorým sa budú upravovať Nariadenia EÚ. Tie zahŕňajú tzv. balík dopravných služieb s čím súvisí aj definovanie jednotného cestovného dokladu.

Oznámenie o verejnej súťaži na trati BA – BB ako vôbec prvej na slovenských železniciach zverejnilo ministerstvo dopravy v novembri 2015. Cieľom liberalizácie je predovšetkým skvalitnenie poskytovaných služieb a zefektívnenie železničnej dopravy. Vďaka konkurenčnému boju tiež prináša možnosť výberu pre cestujúcu verejnosť.

 

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Valné zhromaždenie SKSI 2020 potvrdilo správny smer v SKSI Na sezónne vlaky ZSSK budú v Banskej Štiavnici čakať nové autobusové spoje, ktoré cestujúcich odvezú za históriou regiónu i na obľúbené tajchy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.