Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Ministerstvo dopravy vyhlasuje kampaň Do práce na bicykli

BRATISLAVA 28. februára –

Ministerstvo dopravy vyhlasuje kampaň Do práce na bicykli

Popularita kampane „Do práce na bicykli“ z roka na rok rastie. Vlani využilo bicykel ako dopravný prostriedok do práce takmer 5640 ľudí v 60 slovenských mestách. Spolu najazdili 783 – tisíc kilometrov. Mestá, ktoré sa chcú do kampane zapojiť, sa môžu zaregistrovať do jej štvrtého celonárodného ročníka od 1. marca do 18. apríla 2017 na stránke www.dopracenabicykli.eu Tvárou tohtoročnej kampane je Peter Sagan, ktorý svojím ľudským postojom k bicyklovaniu prilákal jeho nových fanúšikov.

 „Aj v tomto roku chceme motivovať ľudí, aby využili bicykel ako ekologický, ekonomický a navyše zábavný prostriedok na cestu do zamestnania. Touto kampaňou plánujeme zvyšovať povedomie o výhodách cyklistickej dopravy a súčasne poukázať na negatívny dopad automobilovej dopravy na kvalitu života v mestách,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR.

Súťaž Do práce na bicykli vyhlasuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR a trvá od 1. 5. do 31. 5. 2017. Na jej priebehu a vyhodnotení spolupracuje s občianskym združením Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. Obyvatelia prihlásených miest budú v rámci kampane jazdiť do práce bicyklom a súťažiť o umiestnenie v troch kategóriách na lokálnej a troch kategóriách na národnej úrovni. Víťazmi kampane sa stanú mestá s najväčším počtom najazdených kilometrov a najväčším počtom zapojených účastníkov prepočítaných priemerne na počet obyvateľov. Budú sa vyhodnocovať aj spoločnosti, v rámci ktorých sa zapojí do kampane najvyšší počet cyklistov. Víťazom minuloročnej kampane v kategórii samospráva sa stalo mesto Svit s priemerom 3185 najazdených kilometrov na obyvateľa, čím ušetrili 6012 kg CO2.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Valné zhromaždenie SKSI 2020 potvrdilo správny smer v SKSI Na sezónne vlaky ZSSK budú v Banskej Štiavnici čakať nové autobusové spoje, ktoré cestujúcich odvezú za históriou regiónu i na obľúbené tajchy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.