Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Ministerstvo dopravy vyhlásilo tretiu výzvu na získanie príspevku na zatepľovanie rodinných domov

BRATISLAVA 4. júla 2017 –

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek oznámil vyhlásenie tretej výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na zateplenie rodinného domu. Majitelia domov starších ako desať rokov, ktorí splnia všetky podmienky, môžu od štátu získať na zatepľovanie až 8 800 eur.
„Teší ma, že môžem vyhlásiť už tretiu výzvu na získanie príspevku na zateplenie rodinných domov. Oproti predošlej výzve zvyšujeme maximálnu podporu z 6 500 eur na 8 800 eur a otvárame túto možnosť pre širší okruh našich občanov,“ povedal minister Á. Érsek.

Žiadosti o príspevok bude možné elektronicky podávať od 1. augusta 2017 do 31. októbra 2017 alebo do naplnenia počtu elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok, ktorý je stanovený pre 500 žiadostí.

Podľa zákona o energetickej hospodárnosti budov príspevok možno poskytnúť do výšky 40% oprávnených nákladov najviac 8 800 eur. Informácie o podmienkach poskytnutia príspevku na zateplenie rodinného domu sú dostupné na www.zatepluj.sk.

Do nákladov za zrealizovanie zateplenia rodinného domu je možné zahrnúť aj úhradu za výmenu zdroja tepla (kotol, tepelné čerpadlo), ak už nebola podporená iným programom a podpora sa týka viacpodlažného rodinného domu s celkovou podlahovou plochou do 300 m2.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.