Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. októbra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Ministerstvo dopravy podporí prepravu zdravotne znevýhodnených občanov za účelom výstavy

BRATISLAVA 6. októbra –

Rezort dopravy a Železničná spoločnosť Slovensko umožnia bezproblémovú prepravu zdravotne postihnutých občanov vo vlakoch za účelom návštevy výstav SLOVMEDICA a NON – HANDICAP v priestoroch bratislavskej Incheby. V sobotu 7. októbra budú zabezpečené špeciálne vozne vo vybraných vlakoch na trase Košice – Poprad – Žilina – Trenčín – Bratislava a Banská Bystrica – Levice – Bratislava.

„Chceme podporiť aj túto skupinu našich občanov, aby sa pohodlne a doslova bez bariér mohli dostať na takéto pre nich dôležité podujatie,“ povedal minister dopravy Arpád Érsek.

V sobotu, počas konania výstav budú vo vopred určených vlakoch mimoriadne radené vozne určené pre zdravotne hendikepovaných a ich sprievodcov. Pre účastníkov, ktorí sa vopred prihlásili, tak bude zabezpečený bezproblémový nástup a výstup na spomínaných tratiach.
Rezort dopravy podporuje prepravu zdravotne hendikepovaných aj v spolupráci s občianskym združením Bez bariéry – Národnou platformou proti bariéram. Ministerstvo chce takýmto spôsobom prispieť k zlepšeniu mobility tejto skupiny občanov a umožniť im získavať nové vedomosti či spoznávať novinky, ktoré im môžu pomôcť zvýšiť kvalitu ich života.

Výstavy SLOVMEDICA a NON-HANDICAP sú najvýznamnejším podujatím v oblasti zdravotníctva na Slovensku. Každoročne prinášajú ucelený prehľad nových zdravotníckych technológií, prístrojov a pomôcok so zámerom poskytovať zdravotnú starostlivosť či špecializované predmety dennej potreby pre telesne postihnutých.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.