Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Kampane na podporu cyklodopravy sú úspešné

BRATISLAVA 27. januára –
Kampane na podporu cyklodopravy sú úspešné
Kampane na podporu cyklodopravy – „Do školy na bicykli“ a „Do práce na bicykli“ získali u verejnosti pozitívnu odozvu. Ministerstvo dopravy a výstavby plánuje pokračovať v aktivitách podporujúcich rozvoj cyklistickej dopravy a cykloturistiky aj v tomto roku. Len v rámci prvého ročníka celonárodnej kampane „Do školy na bicykli 2016“, ktorú vyhlásil rezort dopravy v termíne 19. až 30. septembra 2016, sa podarilo motivovať 135 škôl a vyše 27 458 žiakov v pravidelnom dochádzaní do školy na bicykli. Bolo to aj vďaka video-pozvánke a podpore majstra sveta v cestnej cyklistike Petra Sagana,.
„Výsledky kampane Do školy na bicykli sú pre nás zaväzujúce, ich závery sú pozitívne. Dostali sme spätnú väzbu, že deti chcú zdravo žiť a šetriť životné prostredie. Súčasne sa vzdelávajú aj v oblasti detskej dopravnej výchovy,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby.
Súčasťou celonárodnej kampane „Do školy na bicykli“ boli dve hodnotené kategórie. Prvá pozostávala v dochádzaní žiakov do školy na bicykli. Jej víťazi zo Základnej školy v Komjaticiach boli odmenení tričkom s motívom nedávno vydanej poštovej známky Petra Sagana. Druhou súťažnou kategóriou bolo zorganizovanie najzaujímavejšej aktivity pre popularizáciu dochádzania do školy na bicykli. Víťazom sa stala Základná škola vo Veľkom Šariši, ktorá získala najvyšší počet hlasov za svoj nápad. Žiaci vo Veľkom Šariši boli za snahu odmenení štyrmi cyklostojanmi pre dvadsaťštyri bicyklov.
Ministerstvo dopravy a výstavby bude v máji 2017 organizovať 4. ročník celonárodnej kampane „Do práce na bicykli“ a následne v septembri 2. ročník celonárodnej kampane „Do školy na bicykli“.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.