Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. decembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

List predsedu vlády R. Fica šéfredaktorovi denníka SME M. Kostolnému

BRATISLAVA 9. decembra –

Vážený pán šéfredaktor,

s plným porozumením beriem na vedomie, že počet predaných výtlačkov denníka SME neustále klesá a že podobne ako iné redakcie, aj Vy musíte zápasiť s vážnymi finančnými výzvami. Za týchto okolností je pochopiteľné, že hľadáte nové cesty k čitateľom. Ak ste sa rozhodli pre výraznú bulvarizáciu v minulosti inak seriózneho pravicového denníka, ide o rozhodnutie, ktoré musia aktéri politického života len rešpektovať.

Ako predseda vlády Slovenskej republiky a predseda politickej strany SMER – sociálna demokracia nemôžem však mlčky tolerovať podstatne nebezpečnejšie trendy objavujúce sa vo Vašom periodiku.

Ide najmä o neskrývanú snahu redaktorov denníka SME nahrádzať za každú cenu opozičné strany pri kritike vlády SR, čo prináša so sebou neakceptovateľne vysokú mieru subjektivity publikovaných informácií a názorov.

Pozoruhodný je aj častý výskyt nepravdivých informácií a dezinformácií, pri ktorých odmietate uverejniť opravu a ospravedlniť sa. Bola to nakoniec úplne nepravdivá informácia, ktorú ste uverejnili v súvislosti s mojím postojom k udalostiam na Ukrajine, ktorá ma viedla k napísaniu tohto otvoreného listu. Nielenže sme Vašu redakciu usvedčili predložením konkrétnych dôkazov. Namiesto ospravedlnenia ste pokračovali v neopodstatnených vyjadreniach.

Povážlivé je aj stupňovanie osobných útokov, ponižovania a znevažovania ústavných činiteľov v komentároch, s osobitným zameraním na predstaviteľov SMERU – sociálna demokracia. Jedným z ďalších dôvodov, prečo som sa rozhodol k tomuto kroku je aj navádzanie občanov Slovenskej republiky k demonštráciám a protestom, ako tomu bolo vo vydaní denníka SME v sobotu 7. decembra 2013.

Vážený pán šéfredaktor,

vyslovujem otvorene znepokojenie nad týmito trendmi a s ľútosťou musím konštatovať, že z Vášho denníka sa stal denník jednoznačne orientovaný na protivládnu agendu a neopodstatnené štvanie ľudí len preto, že politický vývoj na Slovensku, predovšetkým stabilita a široký sociálny dialóg, nevyhovujú politickým predstavám Vašej redakcie. Túto skutočnosť beriem na vedomie a som nútený sa jej prispôsobiť. Uvedomujem si, že miera kritiky verejne činných osôb je podstatne širšia ako v prípade ostaných občanov, ale túto základnú premisu vzťahu médií a verejných činiteľov neprijateľným spôsobom prekračujete.

S úctou

Robert Fico

predseda vlády SR

Vážený pán

Matúš Kostolný

šéfredaktor denníka SME

Bratislava

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Hlasovanie v Tescu štartuje: Rozhodnite, koľko peňazí dostanú projekty vo vašom okolí Teroristický útok na letisku, top modelka a znetvorená tvár

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.