Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. januára 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Konkurzné konanie voči spoločnosti NAVI GRAF bolo zastavené

BRATISLAVA 25. januára – V novembri 2012 iniciovali dve maďarské firmy, ktorých vlastníkmi sú totožné maďarské osoby, likvidačné protiprávne konanie voči spoločnosti NAVI GRAF. Obe maďarské firmy sa ako veritelia v tomto prípade nedomáhali zaplatenia svojich pohľadávok štandardným spôsobom v rámci obchodného styku, ale nátlakovým spôsobom s využitím právnej úpravy konkurzu na území Slovenskej republiky, pričom si boli vedomé skutočnosti, že ich pohľadávky sú sporné. Uskutočnili tak aj napriek tomu, že spoločnosť NAVI GRAF už pol roka pred začatím konkurzného konania reklamovala ich faktúry z dôvodu hrubého porušenia zmluvy a nevyhovujúceho plnenia. Túto skutočnosť oznámila spoločnosť NAVI GRAF aj konajúcemu súdu.

Maďarské spoločnosti tieto fakty pravdepodobne úmyselne zamlčali pred súdom konajúcim v konkurznom konaní. Zamlčali aj ďalšie skutočnosti a podali falošné vyhlásenia, čím slovenský súd uviedli do omylu. Podľa slovenských i maďarských zákonov sa dopustili vážnych porušení právnych predpisov, ktoré môžu mať občianskoprávne a trestnoprávne následky.

Spoločnosť NAVI GRAF sa obrátila na dve významné advokátske kancelárie v Maďarskej a Slovenskej republike, a to na advokátsku kanceláriu SOUKENÍK – ŠTRPKA a Dr. Horváth Z. Péter, uznávané v oblasti obchodného práva a trestného práva. Obe advokátske kancelárie v súčasnosti skúmajú zodpovednosť uvedených maďarských firiem, za nimi stojacich maďarských osôb a s nimi spolupracujúcich ďalších osôb, a pripravujú v mene spoločnosti NAVI GRAF obchodnoprávne, ale najmä trestnoprávne kroky.

Spoločnosť NAVI GRAF nikdy nebola a ani nie je v platobnej neschopnosti, čo potvrdzuje aj skutočnosť, že okamžite, ako sa dozvedela o konkurznom konaní, do troch dní nezákonný dlh uhradila v plnej sume. Finančné ukazovatele spoločnosti NAVI GRAF sú pre každého k nahliadnutiu na príslušnom súde. Spoločnosť NAVI GRAF sa rozhodla sporné pohľadávky zaplatiť, aby neohrozila svoju dobrú povesť, dodávateľsko – odberateľské vzťahy, zamestnancov a aby v čo najkratšom možnom čase dosiahla zastavenie konkurzného konania. Vzhľadom na pripravované právne kroky je spoločnosť NAVI GRAF, napriek zaplateniu sporných pohľadávok, aj do budúcnosti pripravená neustúpiť osobám uplatňujúcim si nezákonné alebo sporné pohľadávky a bezodkladne uskutočniť potrebné právne kroky.

„Súčasnú situáciu veľmi ťažko prežívam“, uviedla vo svojom vyhlásení majiteľka spoločnosti NAVI GRAF Natália Bugyi Vicsápiová. „Naša spoločnosť je na trhu dlhé roky. Máme mnoho zamestnancov, v rokoch krízy sme investovali do rozvoja našej tlačiarne a priniesli sme na trh nové trendy, charakterizujú nás výborné vzťahy so všetkými klientmi a snažíme sa, aby značka NAVI GRAF bola synonymom pre poctivú a kreatívnu prácu. V rámci polygrafie sme z malej firmy vybudovali konkurencieschopnú spoločnosť. Som zdrvená tým, ako je možné ľahko poškodiť a zničiť to, čo roky budujete a za čo vedome preberáte zodpovednosť. Ako podnikateľka touto cestou upozorňujem verejnosť a podnikateľskú obec na aktuálne znenie zákona o konkurze a reštrukturalizácii, ktorý umožňuje formou podávania tzv. špekulatívnych návrhov na vyhlásenie konkurzu neprávom poškodiť a existenčne ohroziť zdravú firmu. Verím, že právne kroky, ktoré uskutočníme, povzbudia aj ostatných podnikateľov, ktorí sa ocitli v podobnej situácii.”

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

MF SR: Slovensko vyhralo medzinárodnú arbitráž o ložisko mastenca v Gemerskej Polome NaviGraf spol. s r.o. – reakcia na sporné konkurzné konanie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.