Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. januára 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

NaviGraf spol. s r.o. – reakcia na sporné konkurzné konanie

BRATISLAVA 16. januára – Konkurzné konanie voči spoločnosti NaviGraf, s.r.o, ktorého konateľkou a generálnou riaditeľkou je Natália Bugyi Vicsápiová, bolo dňa 8. januára 2013 zastavené Okresným súdom Bratislava I.

Návrh na konkurz podali maďarské firmy Schneider Graphik Kft. a Rolltrix Kft. pre údajné nesplatenie finančných záväzkov.

Právny zástupca spoločnosti NaviGraf upozornil súd ešte v novembri 2012, že predmetné pohľadávky sú sporné. Súd toto upozornenie nereflektoval, preto sa vedenie NaviGraf-u po vyhlásení konkurzu rozhodlo sporné pohľadávky pod nátlakom a v tiesni uhradiť. NaviGraf však nepovažuje záležitosť za uzavretú a z dôvodu spornosti pohľadávok sa bude domáhať svojich práv a odškodnenia.

Vedenie spoločnosti NaviGraf zároveň upozorňuje verejnosť a podnikateľskú obec na zlý zákon o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov č. 7/2005 Z.z. v platnom znení, ktorý mala podľa názoru niektorých sudcov overiť súdna prax. Prípad Navigrafu jasne ukazuje, že tento zákon umožňuje neprávom poškodiť a existenčne ohroziť zdravú firmu.

Je hrubým zásahom do základných práv podnikateľov, majiteľov podnikov a štatutárnych zástupcov podnikov, ak zákon umožňuje zverejniť v obchodnom vestníku informáciu o začatí konkurzného konania bez toho, aby sa o podanom návrhu dotknutá osoba oficiálne dozvedela a mohla sa kvalifikovane pred zverejnením brániť.

K téme

Návšteva čínskej obchodnej delegácie v tlačiarni NAVIGRAF Vedenie českého ASBIS-u preberá Andrej Buchamer

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.