Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Keď autorka píše o niečom, o čom zjavne nemá poňatia

BRATISLAVA 14. septembra – Internetový portál aktualne.sk dnes predviedol učebnicový príklad „žurnalistiky“, v ktorej môže byť autorom článku niekto, kto nemá elementárny „šajn“, o čom píše.

V článku „Fico má novú stratégiu rozdávania. Vo vzduchu cítiť predčasné voľby“ som si mohol dnes prečítať také bludy a nezmysly, že aj po viac ako 20 rokoch skúseností so slovenskými médiami som ostal v nemom úžase.

Pointou článku, ktorý mal evidentne predovšetkým zaujať bombastickým titulkom ako samotným textom, je poukázanie na fakt, že kým v minulom období opatrenia pre ľudí prichádzali v druhej polovici volebného obdobia, teraz to je už po prvých mesiacoch vládnutia. A preto je vraj „vo vzduchu cítiť predčasné voľby“ …

Opomeniem skutočnosť, mnohokrát opakovanú, že predchádzajúca vláda nastúpila v roku 2012 v čase vrcholiacej dlhovej krízy eurozóny a prvé roky musela maximum energie venovať ozdravovaniu verejných financií, čo sa jej úspešne darilo, keďže v jej závere si Slovensko požičiavalo dokonca za záporné úroky. Presne z tohto dôvodu rad opatrení vlády pre ľudí prišiel predovšetkým v druhej polovici vládneho obdobia, a to najmä vďaka tomu, že sme v prvých dvoch rokoch verejné financie zodpovedne konsolidovali. Neviem, či je príliš očakávať od autorky článku, bývalej študentky žurnalistiky, znalosť tohto pomerne základného faktu o ostatnom vládnom období. V prípade portálu aktualne.sk asi áno.

Skutočný skvost článku je však ešte pôsobivejší. Autorka v ňom spája, lepšie povedané splieta dokopy veci, ktoré so sebou zásadne nesúvisia a majú z princípu, a najmä zo zákona úplne iný charakter. Podstatou jej článku je totiž porovnávanie dotácií pre obce na multifunkčné ihriská, prideľovanie áut pre hasičské zbory či opatrení vládnych balíčkov z predchádzajúceho vládneho obdobia so systémovou pomocou pre 12 okresov s najvyššou nezamestnanosťou v podobe akčných plánov rozvoja s celkovou výškou plánovaných investícií presahujúcu jednu miliardu eur, ktoré vláda realizuje z titulu zákona. Čo sú dve zásadne iné veci, avšak toto pani redaktorke zjavne ušlo. Ak by si vec aspoň v základoch naštudovala, nebola by snáď šokovaná ani z termínu schvaľovania akčných plánov, pretože tento vyplýva rovnako zo zákona, schváleného bývalou vládou. Aspoň túto elementárnu námahu si mohla autorka dať, aby článok nevyzeral ako snaha o bezhlavý demagogický útok na vládu za každú cenu.

Robert Fico
predseda vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Divadelný festival Vlnoplocha opäť rozvíri hladinu tvorivosti v Banskej Štiavnici Príďte s rekreačným poukazom na Liptov. Región má pestré možnosti ubytovania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.