Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2015 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

KDH je proti povinným kvótam pre rozdelenie migrantov

BRATISLAVA 30. novembra – KDH opakovane vyjadruje, že je proti povinným kvótam pre rozdelenie migrantov a utečencov, ktoré určila Európska únia. Prijímanie prenasledovaných kresťanov je konštruktívny spôsob a možnosť, ako Slovensko dokáže prispieť k riešeniu zložitej utečeneckej krízy. Kresťania zo Sýrie nie sú ekonomickí migranti, ktorí do Európy migrujú za vidinou zisku. Sýrske kresťanské rodiny nemali dostatok prostriedkov na to, aby si mohli dovoliť zaplatiť nákladnú cestu do Európy. Preto ich prijatie Slovenskom a Katolíckou cirkvou je správnym rozhodnutím. KDH podporuje účinnú pomoc tým, čo ju potrebujú, prevereným kresťanským rodinám, ktoré sú prenasledované, ba vyvražďované Islamským štátom. KDH cez svojich členov, cez starostov, regionálnych a komunálnych poslancov bude snažiť pomôcť napomáhať procesu prijatia a integrácie prenasledovaných rodín.
KDH upozorňovalo na situáciu kresťanov v Sýrii a krízu, ktorú to môže spôsobiť, už od marca tohto roka. Žiaľ, vláda sa ňou začala intenzívne zaoberať, až keď kríza prepukla do dnešných rozmerov.
„Arabský svet by sa mal zjednotiť a tým odpovedať na vytvorenie Islamského štátu. Európa by mala integrovať utečencov z Blízkeho východu. Kríza na Blízkom východe totiž nie je lokálna, ale je hrozbou aj pre Európu a celý svet,“ vyhlásil patriarcha Gregorios III pri svojej poslednej návšteve Slovenska. Jeho príchod inicioval podpredseda NR SR Ján Figeľ v máji tohto roka. Motívom pozvania melchitského patriarchu bola smrť 21 koptských kresťanov, ktorých popravili Islamisti.
Predseda KDH Figeľ následne žiadal u ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka posilnenie ochrany a pomoci práve prenasledovaným kresťanom v Sýrii. Aj septembrová schôdza NR SR sa zaoberala migračnou krízou hneď v prvom bode svojho programu na základe iniciatívy KDH.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt;zh

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Ak sa potvrdia uniknuté e-maily, minister Vlčan musí odstúpiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.