Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kassay robí pre rozvoj hospodárskych vzťahov veľmi veľa

BRATISLAVA 28. júna – Včera sa v Budapešti konala prezentácia maďarského prekladu prvého zväzku pentalógie Podnik a podnikanie (Vállalat és Válalkozás) od známeho autora profesora Štefana Kassaya. Vydavateľmi maďarskej verzie pentalógie sú Vydavateľstvo SAV VEDA v kooperácii s vydavateľstvom Gondolat. Kniha je vydávaná v pod patronátom Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu. Významné zásluhy na vydaní knihy majú riaditeľ vydavateľstva JUDr. Milan Brňák a riaditeľ vydavateľstva Gondolat István Bácskai.

Prezentácia je súčasťou aktivít ekonomickej diplomacie a je organizovaná v spolupráci s pracovníkmi Ministerstva zahraničných vecí SR a Slovenského inštitútu v Budapešti, kde sa konala. S odborným príspevkom sa prihovoril prof. Dr. Gyula Salay, DSc z Technickej univerzity v Budapešti.

Podujatia sa zúčastnil aj Peter Weiss, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Maďarsku, ktorý povedal: „Profesor Kassay robí ako podnikateľ a vedec pre rozvoj hospodárskych vzťahov, ako aj medziľudských vzťahov, medzi Slovenskom a Maďarskom veľmi veľa. Je to dané aj jeho personálnou históriou, ktorá mu umožnila veľmi hlboké a dôverné poznanie Maďarska. Vybudoval korporáciu, ktorá má nielen slovenský ale aj nadnárodný význam. Bol schopný reflektovať vlastnú podnikateľskú skúsenosť nového typu podnikania v aj v knižných publikáciách“. Jana Tomková, riaditeľka Slovenského inštitútu v Budapešti dopĺňa: „Nestáva sa často, aby slovenský podnikateľ prezentoval v Maďarsku svoje celoživotné dielo, výsledok prepojenia teórie a podnikateľskej praxe cez tak hodnotnú pentalógiu, ako je to v prípade profesora Kassaya. Verím, že sa stane inšpiráciou aj pre ďalších podnikateľov zo Slovenska.“

Slovenské cukrovinky chutia aj v Maďarsku.
Autor publikácie Štefan Kassay je akcionárom a predsedom dozornej rady I.D.C. Holding, a.s. Preto účastníci prezentácie mali možnosť sa oboznámiť s pestrou škálou výrobkov najväčšieho slovenského producenta cukroviniek a trvanlivého pečiva. I.D.C. Holding, a.s. je aj priekopníkom v aplikovaní najnovších vedeckých poznatkov do praxe. „Prepojenie vedy a podnikania s etikou a morálkou je pre nás kľúčové“, povedal na stretnutí s novinármi mienkotvorných periodík Štefan Kassay a pokračuje: „Som presvedčený, že významnou mierou prispeli k tomu, že sme na trhu už 20 rokov a úspešne expandujeme aj na zahraničné trhy.“ Ing. Pavol Kovačič, generálny riaditeľ I.D.C. Holding dodáva: „Mimoriadne silným pilierom nášho podniku sú stabilní, profesionálni zamestnanci, ktorí sa pravidle vzdelávajú a prichádzajú s inovatívnymi riešeniami.“ O spätosti teórie podnikania s podnikateľskou praxou autora hovoril ďalej aj doc. Ing. František Lipták, DrSc., člen Dozornej rady I.D.C. Holding, a.s. Nasl
edoval rad otázok od vysokokvalifikovaných odborníkov z maďarských univerzít, výskumných inštitúcií, predstaviteľov spoločenského života, a popredných maďarských novinárov. Podujatia sa zúčastnilo cez 50 účastníkov.

Prepojenie vedy a praxe.
Z nevšedného prepojenia vedy a podnikania profesor Kassay pripravil už viacero knižných publikácií. István Bácskai pripomína: „Už v roku 2000 vyšla v Budapešti kvadrológia s názvom Marketingová stratégia firmy holdingového typu.“ Ďalej sa vyjadril, že autor pozná dôverne podnikateľské prostredie v tejto krajine, nakoľko od roku 2000 pôsobí priamo v hlavnom meste dcérska spoločnosť holdingu I.D.C.Hunária ZRt a je výhradným importérom výrobkov materskej spoločnosti. Emil Borčin, zástupca šéfredaktora VEDY, vydavateľstva SAV zdôrazňuje: „Maďarský čitateľ dostáva do rúk veľkolepé knižné dielo, v ktorom je prepojená hlboká odborná znalosť autora v spojení s osobnou skúsenosťou praktika. Jeho závery sú odskúšane v každodennej praxi v jednom z najúspešnejších slovenských podnikov, za ktorým stojí samotný autor.“ Milan Brňák, riaditeľ vydavateľstva SAV Veda hovorí o ďalších zväzkoch pentalógie Podnik a podnikanie: „Tento rok pripravujeme na vydanie štvrtý zväzok v slovenčine. P
ostupne pracujeme na vydaní jazykových mutácií všetkých piatich zväzkov do anglického jazyka, ruského, poľského a samozrejme maďarského jazyka.“

Publikácie Podnik a podnikanie neprinášajú teda len teoretické poznatky. “V zmysle môjho životného motta prepojenie vedy a praxe som chcel priblížiť čitateľom princípy úspešného riadenia podnikov holdingového typu. A určite zaujímavým čítaním budú aj prípadové štúdiu konkrétnych úspešných podnikov,” dodáva na záver autor Štefan Kassay.

O profesorovi Štefanovi Kassayovi
Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc., významný autor slovenských odborných publikácií, je jeden z najúspešnejších ľudí v rámci Slovenska a Česka. Vybudoval medzinárodne uznávanú nadnárodnú korporáciu I.D.C. Holding. a.s., v ktorej pôsobí ako predseda dozornej rady. Jeho pracovná kariéra je spojená s podnikateľskou aktivitou v symbióze s riadiacou, vedecko-výskumnou a publikačnou činnosťou. Je autorom vyše 40 monografií, 16 vedeckých prác, 120 odborných prác, 14 vedeckých, výskumných a tematických úloh, 5 patentov a vynálezov. Vystúpil na 59 konferenciách na Slovensku a v zahraničí. Je členom viacerých významných organizácií, okrem iného je aj členom prestížnej Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu. V ostatných dvoch rokoch sa okrem autorskej činnosti v spolupráci s MZV venuje ekonomickej diplomacii.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ekonomická misia pokračuje V roku 2016 budú postavené nové závody I.D.C. Holding, a.s.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.