Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Ekonomická misia pokračuje

BRATISLAVA 2. apríla – Dnešné stretnutie profesora Štefana Kassaya s Petrom Mihókom, predsedom Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) prebehlo v dopoludňajších hodinách. Cieľom stretnutia bolo nadviazanie trvalejšej spolupráce v rámci misie ekonomickej diplomacie, obchodných misií a obchodných fór organizovaných SOPK a prehodnotiť aj možnosti užšej spolupráce v šírení slovenských produktov a tiež produktov duševnej práce, v ktorej sa profesor Kassay angažuje už niekoľko rokov.

Špecifickou črtou ekonomickej diplomacie podľa Kassaya je prezentácia Slovenska cez odbornú spisbu renomovaných slovenských vedcov. V týchto dňoch vychádza finálny, piaty zväzok pentalógie Podnik a podnikanie v slovenskom jazyku, ktorá je tiež predmetom šírenia dobrého mena našej krajiny v zahraničí. Pentalógia prináša najnovšie vedecké poznatky, ktoré boli aplikované do slovenského holdingu I.D.C. Obsahuje tiež hodnotné prípadové štúdie, ktoré prinášajú sondu do konkrétnej aplikácie poznatkov v produkčnej praxi.

Autor publikácie na stretnutí povedal: „Minulý rok som absolvoval viacero prezentácií publikácií v zahraničí a stretol som sa s veľmi pozitívnymi ohlasmi.“ Štefan Kassay ďalej uviedol, že sa nejedná len o prezentáciu publikácií. „Pri spolupráci s našimi veľvyslanectvami vytvárame priestor aj slovenským podnikateľom na zviditeľnenie sa a tým zvyšujeme možnosti exportu produktov vyrábaných v našom regióne,“ uviedol Štefan Kassay. Peter Mihók uvítal doterajšiu činnosť vedca a podnikateľa Kassaya a poukázal na aktivity SOPK v tejto oblasti. Už niekoľko rokov patrí medzi organizácie, ktoré spolupracujú s podnikateľmi a pomáhajú im presadiť sa v ťažkom konkurenčnom prostredí. Avšak, ako predseda SOPK pripomenul, šírenie dobrého mena cez odbornú spisbu je unikátnou možnosťou ako sa dá zviditeľňovať v priestore tvrdej zahraničnej konkurencie.

Téma dňa: budovanie vzťahov v zahraničí
Dobré obchodné vzťahy stoja a padajú na vzťahoch. Štefan Kassay, ako podnikateľ, ktorý cez dvadsať rokov spôsobí v I.D.C. Holding, a.s., povedal: „Podnikanie sa v globálnom rámci a osobitne aj v podnikaní I.D.C. Holding, a.s., značne zmenilo. Pomohlo aj to, že sme sa stali členmi Európskeho spoločenstva, čo obchodné vzťahy značne zjednodušilo.“ Peter Mihók sa zaujímal o exportnú politiku spoločnosti I.D.C. Holding, a.s. Predseda Dozornej rady I.D.C. Holding, a.s., Štefan Kassay, uviedol: „Zamerali sme sa hlavne na trhy V4, kde sme sa snažili o budovanie dobrého zázemia. Dosiahli sme niekoľko skvelých úspechov. Napr. v Poľsku sme sa stali dvojkou na trhu v našom segmente.“ Zvýšené požiadavky na produkciu výrobkov mali za následok zvýšenie výrobných kapacít v Pečivárňach Sereď. Preto na jeseň minulého roku začali s výstavnou nových Integrovaných závodov I.D.C. Holding, a.s., v Seredi. Celková výška investície bude cez 55 miliónov eur a vytvorí sa cez 100 nových pracovných miest.

Na záver stretnutia profesor Štefan Kassay odovzdal predsedovi SOPK Petrovi Mihókovi najnovší, piaty zväzok pentalógie, vydaný v anglickom jazyku pod egidou Európskej akadémie vied a umení a dohodli sa na spoločnej spolupráci na poli ekonomickej diplomacie.

O Štefanovi Kassayovi
Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc., člen Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu, autor odborných publikácií uznávaný a často citovaný v zahraničí, je jeden z najúspešnejších ľudí v rámci Slovenska a Česka. Vybudoval medzinárodne uznávanú nadnárodnú korporáciu I.D.C. Holding, a.s., v ktorej pôsobí ako predseda dozornej rady. Jeho pracovná kariéra je spojená s podnikateľskou aktivitou v symbióze s riadiacou, vedecko-výskumnou a publikačnou činnosťou. Je autorom vyše 50 monografií, 16 vedeckých prác, 120 odborných prác, 14 vedeckých, výskumných a tematických úloh, 5 patentov a vynálezov. Vystúpil na desiatkach konferenciách a prezentáciách na Slovensku a v zahraničí. Je členom viacerých významných organizácií. V ostatných rokoch sa okrem autorskej činnosti v spolupráci s MZVaEZ venuje ekonomickej diplomacii.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Najefektívnejšie je vyrábať elektrinu tam, kde sa aj spotrebuje Nerovnosť v odmeňovaní mužov a žien je na Slovensku problém, ktorý nesmieme zamiesť pod koberec

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.