Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. februára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kassay: Popri modernizácii a inováciách si ctíme aj tradíciu

BRATISLAVA 4. februára – V týchto dňoch bola medializovaná informácia o sťahovaní najväčšieho slovenského producenta cukroviniek a trvanlivého pečiva. I.D.C. Holding, a.s., rozširuje svoje výrobné kapacity v Seredi a chystá veľké sťahovanie.

O rozširovaní výroby začali uvažovať v I.D.C. Holding, a.s., už pred štyrmi rokmi. V čase krízy sa pustili naplno do výstavby nových výrobných a skladovacích objektov. O hlavných dôvodoch hovorí Štefan Kassay, predseda Dozornej rady I.D.C. Holding, a.s., nasledovné: „Chceme vytvoriť nové, moderné pracoviská, dať našim zamestnancom perspektívu, že sa dá vymaniť z ťažoby krízy.“ Ďalej sa vyjadril o kríze. Podľa Štefana Kassay život krízou nekončí a spolu s celým tímom spolupracovníkov ju považujú aj za príležitosť.

Horalky stále rovnaké
Chutné produkty z dielne I.D.C. Holding, a.s., vyhľadávajú všetky generácie konzumentov. Dobroty zostanú zachované aj keď sa začnú vyrábať na najmodernejších strojoch. Novými výrobnými linkami sa nezmenia chute, či zloženie cukroviniek a ani trvanlivého pečiva. „Popri modernizácii a inováciách si ctíme aj tradíciu,“ vysvetľuje vedec a podnikateľ Štefan Kassay. Zefektívnením výroby sa stanú slovenské výrobky viac konkurencieschopné aj na globálnych trhoch.

Mať odvahu využiť historickú príležitosť
I.D.C. Holding, a.s., sa bude sťahovať z Trnavy do Serede, kde vyrastajú nové výrobné haly s najnovšími technologickými zariadeniami. Prijať však takéto závažné rozhodnutie nebolo ľahké. Predchádzalo mu vypracovanie podrobných analýz a prepočtov. Manažment sa stretol s mnohými problémami. Kľúčovými sa stala nielen otázka presunu výrobných liniek a zariadení, ale aj finančné prostriedky vynaložené na sťahovanie a modernizáciu. Štefan Kassay, dlhoročný vedec a podnikateľ objasňuje: „Spoločne sme hľadali rezervy v organizácii a riadení práce, v integrácii výrobných a pomocných procesov a v budovaní optimálnej logistiky. Nie je predsa jedno,či činnosti nevyhnutné na spoľahlivé zabezpečenie výrobných procesov, skladovanie a hlavne zásobovanie sú „roztrúsené“ na viacerých miestach.“ Štefan Kassay, spoluzakladateľ a dlhoročný predseda dozornej rady pokračuje: „Aj v tomto krízovom období pokračujeme v predsavzatí spred dvadsiatich rokov. Využiť historickú príležitosť uplatniť svoje znalosti a odbornú spôsobilosť tak, aby ľudia mali prácu, aby boli v podniku spokojní a mohli si budovať vlastnú perspektívu.“

I.D.C Holding, a. s.
V roku 1992 Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. a Ing. arch. Pavol Jakubec založili spoločnosť Investment Development Company (I.D.C., s.r.o.). V tom istom roku získala víťazstvom v medzinárodnom privatizačnom tendri štátny podnik Pečivárne Sereď. V roku 1993 bolo jej ďalším víťazstvom aj získanie štátneho podniku Figaro Trnava. V roku 1997 bola I. D. C., s.r.o., transformovaná na akciovú spoločnosť. V druhej polovici 90-tych rokov minulého storočia sa začala spoločnosť viac orientovať na trhy krajín Vyšehradskej štvorky, čo prinieslo značný úspech. Ďalšími jej výrobnými závodmi sú I.D.C. Lolly, s. r. o., a Václav & Ježo, a. s. Všetky výrobné prevádzky sú charakteristické výrobou kvalitných a obľúbených výrobkov. Sú známe aj tým, že ich vyrábajú podľa tradičných receptúr s použitím najmodernejších zaradení. I.D.C. Holding, a.s., je dnes nadnárodnou spoločnosťou a najväčším slovenským producentom cukroviniek a trvanlivého pečiva. Svoje obchodné zastúpenia má v Českej republike, v Poľsku a Maďarsku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ekonomická misia pokračuje V roku 2016 budú postavené nové závody I.D.C. Holding, a.s.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.