Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. októbra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Vyššie príjmy z odvodov zlepšujú príjmy verejných financií

BRATISLAVA 1. októbra –

V súlade s ústavným zákonom o rozpočtovej zodpovednosti zverejňujeme prognózu daňových a odvodových príjmov, na ktorej bude založený návrh štátneho rozpočtu.

Odhad daňových a odvodových príjmov zvyšujeme v roku 2015 o 250 mil. eur (0,3 % HDP) vďaka akcelerujúcemu trhu práce a lepšej úspešnosti výberu odvodov a spotrebnej dane z minerálneho oleja. V horizonte rokov 2016 až 2018 zvyšujeme príjmy celkovo o 337 mil. eur (0,1 % HDP1) oproti odhadu z júna. Samotný pozitívny vplyv vyššej úspešnosti výberu daní spolu za roky 2015 až 2018 predstavuje 701 mil. eur (0,2 % HDP).
Podrobnosti spolu s komentárom, prezentáciou a zápisnicou z výboru nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10367

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.